Як ефективно схуднути без виснажливих тренувань

Як ефективно схуднути без виснажливих тренувань

Дієтологи стверджують: фізична активність допомагає підтримувати м’язи, тоді як правильне харчування дозволяє спалити зайвий жир. Це означає, що дієта допомагає досягти більше успіхів у процесі схуднення. Для цього важливо дотримуватись таких правил.

1. Подбайте про дефіцит калорій

Якщо ви хочете схуднути, споживайте менше калорій, ніж витрачаєте. Однак будьте обережні: надмірне скорочення калорій може викликати зворотний ефект. Пропуск прийняття їжі, відмова від вечері, складних вуглеводів та корисних жирів не тільки виснажує організм та послаблює імунну систему, а й гальмує природний обмін речовин.

Хороші результати досягаються шляхом поступового скорочення на 300–500 ккал щодо добової потреби. Це сприяє повільному, але тривалому та контрольованому, а головне, безпечному схудненню.

2. Забезпечте організм клітковиною

Подбайте про те, щоб у раціоні завжди були овочі та фрукти. Вони не лише містять вітаміни, мікроелементи, а й клітковину, яка виконує ключові функції в організмі: прискорює обмін речовин, забезпечує почуття ситості на тривалий час, полегшує травлення.

Крім овочів та фруктів, клітковина також є у крупах (гречка, ячмінь, просо, коричневий рис), висівках та хліба з борошна грубого помелу. Проте ніколи не збільшуйте споживання клітковини увечері. Це допоможе викликати проблеми зі шлунком, розлад або запор.

3. Дотримуйтесь дробового харчування

Організм людини набагато краще справляється з частим надходженням менших кількостей макроелементів. Тому краще дотримуватися дрібного харчування. П’ять-шість невеликих порцій краще ніж дві об’ємні, навіть якщо сума калорій в обох випадках буде однаковою.

Не перекушуйте між їдою. Якщо ви відчуваєте, що більше не можете терпіти, їжте низькокалорійні продукти, наприклад яблука, та пийте воду.

4. Пийте більше води 

Подбайте про водний баланс організму. На день необхідно випивати 2–3 л води.

Випийте склянку води за 20 хвилин до їди. Це допоможе збільшити обсяг шлунка та швидше створити відчуття ситості, що дозволить з’їсти менше їжі.

Не пийте під час води. Це може розбавити шлункові соки та ферменти, які необхідні для правильного травлення, та уповільнити процес травлення.

Пийте воду через 20 хвилин після їди. Це прискорить процес травлення та покращить метаболізм організму.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама