Як кір зупинити

Дата створення: 23 Травня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Як кір зупинити

Допоможе своєчасна вакцинація

Кір: що за щеплення показано?

Найкращий спосіб, як не захворіти та запобігти коровій інфекції, — це вакцинація. Для цього робиться щеплення від кору, краснухи та паротиту комбінованою вакциною. Для захисту від кору, епідемічного паротиту та краснухи використовуються комбіновані вакцини КПК «Пріорікс» (Priorix) та «М-М-Р II» (M-M-R II).

Хворі з ослабленим імунітетом, вагітні жінки та діти віком до 6 місяців схильні до підвищеного ризику кору з ускладненнями. Для профілактики цих категорій може бути призначене введення імуноглобуліну IgG протягом 2–6 днів після зараження, що захистить їх від захворювання.

Дітей, які контактували з хворим на кір і не отримували імуноглобулін, ізолюють з 7 по 18 день. Якщо вони отримали імуноглобулін, то мають бути ізольовані з 7 до 21 дня з моменту контакту. Хворого ізолюють на 5 днів від початку висипів. Якщо розвинулося ускладнення у вигляді пневмонії, тоді хворого необхідно ізолювати на 10 днів.

Кір: коли роблять щеплення дітям

Дітям вакцину КПК вводять двома дозами. Роблять перше щеплення у віці 1 року, а друге — у 6 років. Після другої дози зберігається гарантований тривалий захист на 20–25 років, інколи до кінця життя.

Коли вакцина від кору потрапляє до організму, клітини імунної системи розпізнають проникнення збудника. Але оскільки це модифікований, слабкий патоген, імунна система може впоратися з ним. Таким чином імунні клітини людського організму вчаться розпізнавати вірус та захищатися від нього.

Після щеплення проти кору може виникнути реакція навколо місця уколу, яка проявляється почервонінням, набряклістю та хворобливістю. Загальні симптоми, такі як підвищення температури, головний біль і ломота в тілі, також можливі, але вони проходять через кілька днів. Так званий кір від щеплення зустрічається приблизно у 5–15% щеплених. Він протікає легко і безпечний для навколишніх.

Читайте також: Кір

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама