Як кліматична криза відбивається на сні

Дата створення: 28 Червня 2022
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
Як кліматична криза відбивається на сні

Нічний відпочинок триває дедалі менше, особливо у жінок

Все вищі температури змушують нас спати мало і погано, що відбивається на фізичному та психічному здоров’ї. Вчені припускають, що через глобальне потепління та підвищення температури люди спатимуть на 50–58 годин менше на рік.

Такого висновку дійшла міжнародна група вчених. Завдяки електронним браслетам вони зібрали дані про сон більш ніж 47 000 людей з 68 різних країн.

Результати показали, що протягом ночі, коли стовпчик термометра перевищує 30°C, відпочинок скорочується в середньому на 14 хвилин, а час сну зменшується в міру підвищення температури.

Спека призводить до засинання насилу, викликає нічні та ранні пробудження. Це пов’язано з тим, що тіло випромінює вночі тепло, розширюючи кровоносні судини та збільшуючи приплив крові до рук та ніг. Тому ми краще адаптуємось у прохолодніших умовах, особливо вночі.

На думку дослідників, скорочення сну небезпечно для літніх людей та жінок. Побічні ефекти зміни клімату також відбиваються на відпочинку, і це може стати серйозною проблемою. Недостатній відпочинок пов’язаний зі зниженням когнітивних здібностей, ослабленням імунної системи, ризиком серцево-судинних захворювань, тривоги, депресії.

Таким чином, у найближчому майбутньому можна буде побачити зростання психічних розладів та хронічних захворювань унаслідок глобального потепління та його негативного впливу на якість сну.

Читайте також: Сон допомагає позбутися тривог і хвилювань

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама