Як колупання в носі впливає на розвиток хвороби Альцгеймера

Дата створення: 31 Жовтня 2022
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Як колупання в носі впливає на розвиток хвороби Альцгеймера

Така звичка не лише негарна, а й небезпечна. Адже нігтем можна легко пошкодити слизову оболонку носа та занести в організм небезпечну бактерію, яка через нюховий нерв може дійти до головного мозку. Під її впливом у мозку почнуться накопичуватися бета-амілоїдні білки, які характерні для хвороби Альцгеймера

Як клітини реагують на бактерію

Вчені Університету Гріффіта (Австралія) довели, що бактерія хламідії Chlamydia pneumoniae може через нюховий нерв досягти мозку безпосередньо — минаючи гематоенцефалічний бар’єр. Таке втручання призведе до того, що клітини мозку будуть виробляти бета-амілоїдні білки, характерні для хвороби Альцгеймера.

— Chlamydia pneumoniae може проникати безпосередньо через ніс у мозок. Це може спровокувати патології, подібні до хвороби Альцгеймера, — сказав  керівник дослідження, професор Джеймс Сент-Джон, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Він зазначив, що дослідження проводилося на мишах, але такий механізм, ймовірно, виникне й у людей.

Небезпечна звичка

Як пояснив експерт, нюховий нерв у носі безпосередньо зазнає впливу патогенів, присутніх у повітрі. Це короткий шлях для нашого мозку — він обходить гематоенцефалічний бар’єр, тому деякі віруси та бактерії можуть відносно легко потрапити в нервову систему. Принаймні так це виглядає у мишей.

Дослідники планують провести ще одне дослідження, цього разу на людях, щоб довести, що такий шлях існує і в них. Поки професор Джеймс Сент-Джон радить не колупати в носі й не висмикувати з нього волоски.

— Ушкодження слизової оболонки носа може призвести до збільшення бактерій, які можуть проникнути в мозок, — каже фахівець.

Читайте також: Хвороба Альцгеймера є проявом деменції

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама