

Експерти Італійського товариства пародонтології та імплантології (Sidp) стверджують, що через зміну гормонального балансу організму у жінок часто розвиваються порушення слизової оболонки порожнини рота, що збільшує ймовірність випадання зубів
Після 50 років у жінок після настання менопаузи спостерігається зменшення естрогенів у крові. Це супроводжується появою зайвої ваги та ризиком остеопорозу. Однак такі розлади можуть торкнутися і ротової порожнини.
— У жінок часто виникає синдром сухості у роті. Також може змінитися смак, з’явитися в’язкість слини та порушення слизової оболонки рота. Це підвищує ризик карієсу та пародонтиту, — пояснює представник Sidp Сільвія Масьєро, цитує інформаційне агентство ANSA.
Фахівці Школи стоматологічних наук Університету Шарда (Індія) здійснили дослідження за участю 40 жінок у постменопаузі. Усі вони пройшли обстеження гігієни порожнини рота щодо втрачених зубів, здоров’я ясен та пародонту. Результати досліджень показали помітне зниження рН слини та кількості слини у респонденток. Це підвищує ризик випадання зубів та збільшує тяжкість пародонтозу.
— Слина необхідна для підтримки гарного здоров’я тканин ротової порожнини, пародонту та зубів. Коли її кількість чи якість змінюється, це викликає дратівливі симптоми, які відбуваються ще до настання менопаузи, — пояснює Сільвія Масьєро.
І радить жінкам приділяти, якнайбільше уваги гігієні здоров’я порожнини рота. Це допоможе уникнути ускладнення та зберегти гарну посмішку.
Результати дослідження були опубліковані в журналі Journal of Pharmacy and Bioallied Sciences («Журнал фармації та біологічних наук»).
Читайте також: 4 небезпечні захворювання, на які вказує пародонтит