Як менопауза впливає на здоров’я ротової порожнини у жінок

Дата створення: 31 Жовтня 2022
Дата оновлення: 11 Квітня 2023
Як менопауза впливає на здоров'я ротової порожнини у жінок

Експерти Італійського товариства пародонтології та імплантології (Sidp) стверджують, що через зміну гормонального балансу організму у жінок часто розвиваються порушення слизової оболонки порожнини рота, що збільшує ймовірність випадання зубів

Після 50 років у жінок після настання менопаузи спостерігається зменшення естрогенів у крові. Це супроводжується появою зайвої ваги та ризиком остеопорозу. Однак такі розлади можуть торкнутися і ротової порожнини.

— У жінок часто виникає синдром сухості у роті. Також може змінитися смак, з’явитися в’язкість слини та порушення слизової оболонки рота. Це підвищує ризик карієсу та пародонтиту, — пояснює представник Sidp Сільвія Масьєро, цитує інформаційне агентство ANSA.

Фахівці Школи стоматологічних наук Університету Шарда (Індія) здійснили дослідження за участю 40 жінок у постменопаузі. Усі вони пройшли обстеження гігієни порожнини рота щодо втрачених зубів, здоров’я ясен та пародонту. Результати досліджень показали помітне зниження рН слини та кількості слини у респонденток. Це підвищує ризик випадання зубів та збільшує тяжкість пародонтозу.

— Слина необхідна для підтримки гарного здоров’я тканин ротової порожнини, пародонту та зубів. Коли її кількість чи якість змінюється, це викликає дратівливі симптоми, які відбуваються ще до настання менопаузи, — пояснює Сільвія Масьєро.

І радить жінкам приділяти, якнайбільше уваги гігієні здоров’я порожнини рота. Це допоможе уникнути ускладнення та зберегти гарну посмішку.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Journal of Pharmacy and Bioallied Sciences («Журнал фармації та біологічних наук»).

Читайте також: 4 небезпечні захворювання, на які вказує пародонтит

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама