Як не пошкодити коліна під час пробіжок

Коліна найбільш схильні до травм. І заведено вважати, що біг негативно позначається на їхньому стані. Ревматологи з медичної школи Стенфордського університету (США) спростовують цю поширену думку.
Вони протягом 18 років спостерігали за станом 267 осіб, які займалися пробіжками. І відзначали їх стан на основі тестів візуалізації колінних суглобів та оцінки симптомів, таких як біль у коліні. Як виявилося, за цей час 45 бігунів на довгі дистанції не зазнавали більшого ризику остеоартриту в порівнянні з тими, хто не бігав. А до кінця експерименту лише у 20% респондентів було виявлено ознаки остеоартриту, а серед тих, хто не бігав, він становив 32%. І, нарешті, важка форма остеоартрозу також рідше діагностувалась серед любителів пробіжок.
— Звичайний біг, який не є змагальним, не пов’язаний із підвищеним травматизмом колін. Щобільше, він може сприяти зміцненню їхнього здоров’я, — зазначив доктор Росс Міллер, пише науковий журнал PeerJ.
Також деякі дослідження показують, що біг не тільки не ушкоджує коліна, а й захищає їх від майбутніх ушкоджень та дегенеративних захворювань, а також полегшує біль та зменшує запалення.
3 причини зайнятися бігом
- Люди, які займаються спортом, мають нижчий індекс маси тіла (ІМТ), що є важливим, оскільки зайві кілограми створюють додаткове навантаження на суглоби.
- Вправи зменшують хронічне запалення в тілі та допомагають поживним речовинам досягати клітин.
- Рух корисний для хряща колінного суглоба, тому що дозволяє йому правильно зволожуватися та стимулює відновлювальні процеси.
Але чому тоді багато хто впевнений, що під час бігу руйнуються суглоби? Почасти ця думка справедлива, але тільки в тому випадку, якщо перед пробіжкою не було проведено розминку, а також не підібрано спеціальне взуття.
Дотримуйтесь правил, щоб не пошкодити коліна
- Вибирайте правильне взуття для бігу — воно має бути стійким і мати хорошу амортизацію.
- Поступово збільшуйте навантаження — підлаштовуйте інтенсивність бігу під свої можливості та підготовку.
- Бігайте слушними дорогами — переважно по м’яких, рівних поверхнях, оскільки при бігу дорогами з твердим асфальтом суглоби будуть піддаватися більшому навантаженню.
- Перед бігом обов’язково робіть розтяжку тіла.
Дослідження опубліковано у виданні Arthritis Care & Research (Лікування артриту: дослідження).