Як підняти гемоглобін без м’ясної їжі

Дата створення: 08 Травня 2023
Дата оновлення: 08 Травня 2023
Как поднять гемоглобин без мясной пищи

Гемоглобін — це білковий компонент червоних кров’яних клітин, який відповідає за транспорт кисню організмом. Низький рівень гемоглобіну може призвести до анемії, слабкості та інших проблем зі здоров’ям

Якщо ви не їсте м’ясо, то введіть до раціону інші продукти, які допоможуть підняти рівень гемоглобіну в крові.

Залізовмісні продукти. До них відносяться бобові, горіхи, насіння, зелені овочі, цілісні зерна та сухофрукти. Багатші джерела заліза — це шпинат, квасоля, сочевиця, горох, каштани, кеш’ю, гарбузове насіння та родзинки.

Вітамін C допомагає засвоювати залізо, тому важливо споживати продукти, які його містять. Серед них — апельсини, грейпфрути, лимони, ківі, кавун, полуниця, малина та перець.

Фолієва кислота сприяє засвоєнню заліза та підтримці здорового рівня гемоглобіну. Листові овочі, такі як шпинат, салат, капуста, броколі, а також цілісні зерна, боби та арахіс є хорошими джерелами фолієвої кислоти.

Вітамін B12 може бути знайдений у продуктах, збагачених ним, таких як зернові та соєве молоко. Також вітамін B12 може бути отриманий із добавок.

Крім правильного складеного раціону, допоможуть регулярні фізичні вправи, особливо аеробні. Вони сприяють збільшенню червоних кров’яних клітин в організмі та покращенню кровообігу.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама