Як після 40 років зміцнити кісткову систему та уникнути розвитку остеопорозу

Як після 40 років зміцнити кісткову систему та уникнути розвитку остеопорозу

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), 35% травмованих жінок та 20% чоловіків мають переломи, пов’язані з остеопорозом. Це захворювання розвивається після 40–45 років: люди починають втрачати близько 1% кісткової маси на рік, що підвищує ризик появи переломів.

Особливо схильні до остеопорозу жінки в період менопаузи. Зміна гормонального балансу викликає крихкість суглобів, що підвищує ризик розвитку травматизму. Однак цього можна уникнути, якщо дотримуватися таких правил.

1. Займайтеся спортом

Посильні фізичні вправи особливо рекомендуються жінкам старше 45 років. Вони дозволяють зміцнити кісткову систему та захистити її структуру від гормональних порушень. При фізичних навантаженнях виділяються тестостерон і гормон росту соматотропін: перший впливає на нормальне формування кісткової тканини, а другий — на поліпшення їхньої щільності.

2. Дотримуйтесь дієти

Для зміцнення кісток, суглобів і зубів варто вживати продукти, багаті на аскорбінову кислоту, або вітамін С, який бере участь у синтезі колагену.

Джерелами вітаміну С є: помідори, броколі, брюссельська капуста, полуниця.

3. Забезпечте організм кальцієм

Для здорової міцної кісткової системи потрібний кальцій. Для цього достатньо ввести в раціон продукти, багаті на них. Серед них: рослинні олії, риба жирних сортів, насіння та горіхи.

Кальцій містять

  • молочні продукти;
  • риба;
  • яйця;
  • капуста, шпинат;
  • інжир.

4. Не забувайте про білок

Згідно з дослідженнями, білок, що містить амінокислоти, сприяє потовщенню склелетної структури. Він міститься у продуктах тваринного походження: у м’ясі, рибі, молочних продуктах, яйцях. Тим, хто дотримується вегетаріанського харчування, слід звернутись до шпинату, квасолі, сочевиці та нуту, насінням, горіхам та цілісним зернам.

Важливо підтримувати різноманітне та збалансоване рослинне харчування, щоб забезпечити достатнє споживання амінокислот та інших важливих поживних речовин. Якщо ви дотримуєтеся вегетаріанської або веганської дієти, зверніться до дієтологи, щоб переконатися, що ви отримуєте всі необхідні поживні елементи для підтримки здоров’я кісток та загального здоров’я.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама