Як по аналізу крові визначити ймовірність розвитку раку щитоподібної залози

І на які показники слід звернути особливу увагу
Основні аналізи крові не можуть точно підтвердити будь-який рак, зокрема рак щитоподібної залози. Проте результати морфології можуть зазначити ймовірність його появи. На що звернути особливу увагу?
Лейкоцити. Значне збільшення чи зменшення їх може свідчити про розвиток пухлини.
Еритроцити як підвищені (гіперемія), так і знижені (анемія) разом з гемоглобіном (Hb) можуть бути наслідком різноманітних захворювань, зокрема онкологічних.
Тромбоцити (PLT). Як їхня підвищена кількість (тромбоцитемія), так і занадто низька (тромбоцитопенія) можуть вимагати додаткової діагностики.
Діагноз раку щитоподібної залози ґрунтується на багатьох інших аналізах крові.
С-реактивний білок (СРБ) є маркером запалення в організмі. Підвищений рівень СРБ не є прямим показником раку щитоподібної залози. Високий рівень СРБ часто сигналізує про наявність інфекції чи аутоімунного запального процесу. У ситуаціях, коли є рак чи метастази, цей параметр може бути підвищений. Референсні значення СРБ становлять < 6 мг/л. Варто зазначити, що концентрація цього білка може бути вищою у курців та вагітних жінок.
Тестування на специфічні біомаркери раку має вирішальне значення у діагностиці раку щитоподібної залози. Особливо важливо перевірити рівень кальцитоніну — гормону, що виробляється С-клітинами в щитоподібній залозі. Його норма має перевищувати 10,0 нг/л.
Аналізи крові, які використовують для діагностики раку щитоподібної залози
- концентрація тиреотропного гормону (ТТГ);
- рівень тироксину (Т4) та трийодтироніну (Т3);
- рівень антитиреоїдних антитіл (анти-ТПО) у сироватці крові.