Як по нотах: при задишці після COVID-19 допомагає спів

Дата створення: 25 Жовтня 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Як по нотах: при задишці після COVID-19 допомагає спів

Вчені Імперського коледжу охорони здоров’я NHS Trust Лондона (Великобританія) радять співати колискові

Після одужання від тривалого COVID-19 багато пацієнтів ще довго скаржаться на задишку. Завдяки співпраці зі співаками з Англійської національної опери лікарі змогли помітити, що виконання колискових пісень цілюще впливає на дихальну систему.

Колискові дуже мелодійні та їх слова легко запам’ятовуються. Це сприяє тому, що під час виконання людина стає спокійнішою та відчуває полегшення. Вчених зацікавило, чи можуть колискові допомогти людям, які мають труднощі з диханням після тривалого COVID-19.

Фахівці провели експеримент за участю 150 осіб, які скаржилися на задишку через рік після одужання від коронавірусної інфекції. Усіх їх поділили на дві групи. Учасники першої групи протягом шести тижнів відвідували майстер-класи з дихання з огляду на рекомендації оперних співаків. Учасники другої групи дотримувалися стандартних медичних рекомендацій при лікуванні тривалих симптомів COVID-19.

Як виявилось, учасники першої групи відчули покращення. Задишка і біль у грудях у них стали рідшими та тривали коротше. При цьому покращилося загальне самопочуття: вони міцніше спали, краще концентрувалися і рідше відчували занепокоєння.

— Спів зменшує задишку у людей з постійними симптомами після COVID-19, а також сприяє одужанню, — зазначили автори дослідження, пише портал Medonet.

Результати дослідження були опубліковані в журналі The Lancet Respiratory Medicine («Домашня сторінка респіраторної медицини Lancet»).

Читайте також: Тривалий COVID-19: у чоловіків та жінок різні симптоми

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама