Як помірне пияцтво впливає на здоров’я

Дата створення: 13 Червня 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Як помірне пияцтво впливає на здоров'я

Келих вина за вечерею не забороняється. Але багато хто уникає спиртного протягом тижня, а у вихідні зловживає ним. Це може швидше привезти до алкоголізму

Такого висновку дійшли співробітники Техаського університету в Остіні (США). Вони провели дослідження за участю 1000 осіб віком від 30 років. Спостереження тривали дев’ять років.

Усім учасникам вчені запропонували відповісти на запитання анкет, які потім проаналізували. Жінки повідомили, що тягнуться до одного келиха вина щодня, тоді як чоловіки п’ють два напої. Дослідники розцінили це як помірне пияцтво, яке не створює проблем ні самому, хто п’є, ні оточенню. Це означає, що один випитий келих вина щовечора набагато безпечніший, ніж одразу осушені дві пляшки.

— Якщо людина, яка випиває загалом сім напоїв у суботу ввечері, з більшою ймовірністю буде алкоголіком, ніж той, хто випиває келих вина за вечерею щодня, хоча середній рівень споживання алкоголю однаковий, — пояснив керівник дослідження доктор Чарльз Холахан, пише Poradnik Zdrowie.

І пояснив, що така звичка  — зловживати алкоголем у вихідні — призводить до того, що молоді люди перестають втрачати контроль над собою.

Найчастіше проблеми з алкоголем починає з’являтися, коли люди починають ставитися до нього як до «ліків» від різних бід та невдач у житті.

Результати дослідження з’явилися в Американському журналі профілактичної медицини.

Цікаво, що раніше фахівці з Університету Англії Раскін (ARU) довели, що навіть помірне та низьке споживання алкоголю негативно впливає на здоров’я, особливо на серцево-судинну систему.

Читайте також: Алкоголь шкідливий не лише у великих дозах, а й у малих: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама