Як правильно харчуватися після відбілювання зубів

Біла дієта показана людям після проведення процедури відбілювання зубів. Для закріплення отриманого ефекту необхідно тимчасово виключити з меню продукти та напої, що містять натуральні та синтетичні барвники. Що можна їсти, а чого уникати білої дієти?
Біла дієта передбачає виключення з меню всіх продуктів, які можуть фарбувати зуби та тим самим звести нанівець ефекти, отримані при відбілюванні. У меню не можуть входити барвисті напої, деякі овочі та фрукти, шоколад та какао та більшість спецій. Рекомендуються білі та світлі продукти.
Біла дієта повинна бути введена відразу після процедури, тому що саме тоді зубна емаль найбільш схильна до знебарвлення. Дотримання рекомендацій щодо харчування особливо важливе у перші години та дні після проведення процедури.
Хоча біла дієта може здатися досить строгою, досить використовувати її протягом відносно короткого часу. Стоматологи рекомендують дотримуватись дієти 7–14 днів, а потім повернутися до звичного харчування.
Перші дві години після процедури відбілювання зубів не можна нічого їсти, а пити можна лише негазовану мінеральну воду. У першу добу після процедури може бути підвищена чутливість зубів, тому уникайте вживання гарячої та холодної їжі.
До 48 годин після відбілювання зубів відмовтеся від усіх продуктів, що фарбують. Знебарвленню сприяють кофеїн, що міститься в каві, та теїн, що міститься в чаї. Якщо тягнетеся за кавою чи чаєм, пийте їх через соломинку.
Які продукти можна їсти на білій дієті
- Молочні продукти, такі як йогурт, молоко, кефір, сир без спецій, козячий сир і моцарела;
- зернові продукти: білий хліб, вівсянка, макаронні вироби без барвників, крупи;
- овочі: картопля, рис, огірки, цвітна капуста, селера, біла квасоля, цибуля, кольрабі, білокачанна капуста, кабачки без шкірки, корінь петрушки та часник;
- м’ясо індички чи курки;
- фрукти: банани, груші та яблука;
- риба та морепродукти: минтай, тріска, палтус, креветки та мідії;
- напої: мінеральна вода, кокосова вода та біле вино;
- біле насіння кунжуту або соняшник;
- спеції: білий перець та сіль.
Перераховані вище продукти можна вільно комбінувати між собою і створювати з них смачні страви. Важливо урізноманітнити приймання їжі та забезпечити організм необхідною кількістю калорій.
Продукти, які не можна їсти на білій дієті
Зміна кольору зубів спричинена інтенсивним фарбуванням компонентів. Тому важливо відмовитись від продуктів, які містять натуральні барвники.
- Кава;
- чай: чорний, фруктовий, білий та зелений;
- лимонад; темні газовані напої;
- червоне та рожеве вино, пиво;
- фрукти: чорниця, журавлина, чорна та червона смородина, чорниця, чорниця, вишня, червоний виноград, вишня, полуниця, цитрусові або гранат;
- овочі: буряк, перець, морква, помідори, капуста, кукурудза, шпинат, гарбуз, щавель, біла редька, горох і капуста;
- тверді та плавлені сири;
- шоколад, какао;
- джеми, мармелади;
- темні соуси: смажений, томатний чи соєвий;
- червоне м’ясо (яловичина, свинина, телятина);
- яєчні жовтки;
- спеції: каррі, солодкий перець, кориця, перець чилі, куркума, шафран, гірчиця та бальзамічний оцет.