Як правильно вимірювати артеріальний тиск

Як правильно вимірювати артеріальний тиск

Вимірювання артеріального тиску (АТ) є важливою медичною процедурою, яка допоможе виявити проблеми зі здоров’ям навіть у випадках, коли симптомів ще немає.

Навіщо вимірювати артеріальний тиск

  • Дозволяє оцінити ефективність роботи серця та стан кровоносних судин.
  • Допомагає виявити гіпертонію (підвищений тиск) або гіпотонію (знижений тиск).
  • Регулярний моніторинг артеріального тиску може допомогти у ранньому виявленні змін та запобігти розвитку серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт або інсульт.
  • Для оцінки ефективності чи корекції плану лікування.

Однак дуже часто пацієнти скаржаться на помилковість показань, знятих під час вимірювання кров’яного тиску. Щоб цього не допустити, лікарі рекомендують вимірювати артеріальний тиск на обох руках. Існує кілька причин, чому це слід робити.

Виявлення асиметрії. Відмінність в артеріальному тиску між лівою та правою рукою більш ніж на 10 мм рт. ст. може бути ознакою проблем з артеріями чи судинами, що може вказувати на атеросклероз чи інші серцево-судинні захворювання. Це дозволяє лікарям виявити можливі проблеми на ранній стадії та вжити відповідних заходів.

Індивідуальні відмінності. У деяких людей може бути фізіологічна асиметрія в артеріальному тиску, і це може бути для них нормальним. Однак навіть у цьому випадку важливо знати про відмінності, щоб встановити базову лінію для кожної людини та відстежувати зміни часу.

Точність вимірів. Точне вимірювання артеріального тиску потребує правильного положення манжети та її надійного прилягання до шкіри. Вимірювання на обох руках дозволяє переконатися, що вимірювання проводяться з однаковими параметрами та умовами, що підвищує точність результатів.

Індивідуальне лікування. Якщо різниця в артеріальному тиску між руками дійсно існує і є стабільною, це може вплинути на рішення лікаря щодо лікування. Наприклад, лікар може вирішити скоригувати терапію або провести додаткові дослідження, щоб точніше визначити стан серцево-судинної системи пацієнта.

Отже, вимірювання артеріального тиску обох руках є важливою практикою задля забезпечення більш точної оцінки здоров’я серцево-судинної системи та виявлення можливих проблем. Регулярні вимірювання допоможуть контролювати стан серця та судин та своєчасно реагувати на будь-які зміни.

У разі виявлення відмінностей у вимірах між руками, лікар може додатково оцінити можливі причини та вжити необхідних заходів для діагностики та лікування. Регулярне ведення журналу артеріального тиску також допоможе лікареві краще зрозуміти динаміку вашого здоров’я та прийняти більш поінформовані медичні рішення.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама