Вчені знайшли метод, який блокує ділення ракових клітин

Вчені знайшли метод, який блокує ділення ракових клітин

Дослідники Єльського університету (США) виявили, що для запобігання розвитку пухлин необхідно впливати на хромосоми ракових клітин.

Клітини людини мають 23 пари хромосом. Додаткові хромосоми, відомі як анеуплоїдії, вважаються аномаліями. Але саме вони, на думку вчених, необхідні для зростання пухлин. Видалення цих генів, відповідно, зменшує розвиток ракових утворень та відкриває нові можливості для лікування онкологічних захворювань.

Про те, що всі види раку є анеуплоїдними, відомо вже понад 100 років. Однак досі було неясно, яку роль відіграють зайві хромосоми у розвитку пухлин.

Щоб це зрозуміти, вчені використовували метод генної інженерії CRISPR для розробки нового підходу до видалення хромосом в анеуплоїдних клітинах при меланомі, раку шлунка та клітинних лініях яєчників. Так, вони видалили третю копію, також відому як «плече q» хромосоми 1, яка зустрічається при кількох типах раку. Це спричинило те, що ракові клітини втратили здатність утворювати пухлини.

Можливість вибірково впливати на ці анеуплоїдні клітини дозволяє зупинити розвиток раку і при цьому не зачепити здорові тканини. Однак необхідно продовжити дослідження, перш ніж перейти до клінічних випробувань.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама