Як розпізнати перші ознаки хвороби Альцгеймера після 30 років

Як розпізнати перші ознаки хвороби Альцгеймера після 30 років

Дослідники з університету Бостона (США) вивчили дані, отримані від фахівців Фрамінгемського дослідження серця. Вони виявили зв’язок хвороби Альцгеймера з різними факторами ризику серцево-судинних захворювань та діабету у пацієнтів трьох вікових груп: 35–50 років, 51–60 років та 61–70 років.

Вчені виявили, що у респондентів першої вікової групи, 35–50 років, був високий рівень тригліцеридів у крові та низький — ліпопротеїдів високої щільності (ЛПЗЩ), або так званого «хорошого» холестерину.

— Підвищення концентрації тригліцеридів на 15 мг/дл вказує на збільшення ризику розвитку хвороби Альцгеймера на 15%, — прокоментувала провідний автор дослідження доктор Ліндсі Фаррер, передає PoradnikZdrowie.pl

Як зазначає експерт, високий рівень тригліцеридів у такому віці вказує на ймовірність появи метаболічних розладів, які згодом можуть спричинити недоумство.

У інших вікових групах такого взаємозв’язку немає. Фахівці відзначають це тим, що багато її учасників приймали препарати, що знижують рівень холестерину. Але у респондентів 51–60 років виявився високий рівень цукру.

— Підвищення рівня цукру в крові на кожні 15 пунктів збільшує ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера у літньому віці на 14,5%, — пояснила Ліндсі Фарер.

На думку дослідників, з раннього віку необхідно контролювати ці біохімічні показники. Тоді лікування на ранній стадії може знизити не тільки появу недоумства, але діабету ІІ типу та серцево-судинних захворювань.

Результати дослідження були опубліковані в журналі «Альцгеймер і деменція» («Alzheimer’s & Dementia: The Journal of the Alzheimer’s Association»).

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама