Як самостійно діагностувати цукровий діабет

Як самостійно діагностувати цукровий діабет

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у 2021 році 529 млн осіб у світі мали цукровий діабет, а до 2050 року кількість таких пацієнтів зросте до майже півтора мільярда. Для діагностики цього захворювання проводять лабораторні дослідження для визначення рівня глюкози в крові. Однак діагностувати це захворювання можна самостійно. Для цього достатньо випити склянку води. Після випитої води у роті може з’явитися солодкий присмак, який свідчить про підвищений рівень цукру на крові.

Крім того, ускладнення, що виникають в результаті діабету, можуть викликати фруктовий смак та запах. Наприклад, ацидоз, при якому порушується кислотно-лужний баланс, з’являється через дефіцит інсуліну. Організм не може використовувати цукор як паливо та виробляє енергію з жирів, змушуючи кетонові тіла накопичуватися в організмі. Внаслідок цього може з’явитися солодкий присмак у роті, а також фруктовий запах у диханні.

Солодкий смак при вживанні води може бути пов’язаний не лише з цукровим діабетом чи його ускладненнями. Він може з’явитися внаслідок захворювання, прийняття певних ліків чи дієт.

Що впливає на смак води

Дієта. Фруктовий, солодкий смак у роті може з’явитися у людей, які перебувають на низьковуглеводній або кетогенній дієті. Найбільш поширеним джерелом палива в організмі є вуглеводи. При їхньому дефіциті організм спалює жир, внаслідок чого з’являється кетоз.

Інфекції. Такі поширені інфекції, як застуда або грип, можуть призвести до того, що в слині буде більше глюкози, що спричинить солодкий посмак у роті. Зазвичай солодкий смак зникає після одужання.

Неврологічні захворювання. Пошкодження нервової системи також може спричинити солодкий присмак у роті. Хворі після інсульту часто відчувають сенсорні порушення, включаючи смак і запах.

Рефлюкс. Деякі люди з гастроезофагеальним рефлюксом скаржаться на солодкий або металевий посмак у роті. Це результат повернення вмісту зі шлунка в стравохід і в рот.

Вагітність спричинює зміни рівня гормонів у жінки. Вона також впливає на зміни становища травної системи. Це також може вплинути на різне сприйняття смаку та запаху.

Рак легенів. Пухлини у легких чи дихальних шляхах можуть викликати гормональні порушення та змінити почуття смаку.

Для встановлення точного діагнозу необхідно звернутися до лікаря. Він випише направлення на проведення обстежень та, згідно з отриманими аналізами, призначить лікування.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківРаспространё...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама