Як сифіліс впливає на очі

Дата створення: 31 Травня 2022
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Як сифіліс впливає на очі

Це захворювання може спричинити погіршення зору, та не тільки його  

Сифіліс: симптоми тривожні

Щоб відрізнити сифіліс від інших хвороб, необхідно знати, як проявляється інфекція. Захворювання розвивається поетапно, і його ознаки відрізняються на кожній стадії.

Сифіліс: симптоми (перші ознаки):

  • шанкри (плями, ерозії, виразки) на слизових оболонках та шкірі;
  • висипи, папули, гуми на тілі;
  • збільшені лімфовузли;
  • головний біль;
  • загальне нездужання;
  • біль у суглобах, м’язах;
  • висока температура;
  • проблеми з зором;
  • втрата волосся.

Шанкри утворюються в місці проникнення бактерії в організм: на члені, у піхві, у задньому проході, у роті, на мигдалині, на губі, на пальцях.

Сифіліс: класифікація стадій захворювання

Сифіліс протікає в 3 стадії, між якими бувають тривалі латентні періоди. Захворювання найбільш заразне на перших двох етапах. Коли інфекція перебуває у прихованій чи латентній стадії, хвороба залишається активною, але часто безсимптомною. Третинний період є найбільш небезпечним для здоров’я.

Первинний сифіліс. Виникає приблизно через місяць після зараження бактеріями. Захворювання починається з невеликої круглої виразки, яка називається шанкром. Вона з’являється у тому місці, в якому бактерії потрапили в організм. У людей, інфікованих сифілісом, може утворитися як один шанкр, так і декілька. Багато хворих не помічають його, оскільки він безболісний і може знаходитися у піхві або прямій кишці. Шанкр загоюється самостійно через 5–6 тижнів.

Вторинний сифіліс. Через кілька тижнів після загоєння шанкру з’являється висип на шкірі. Він зазвичай утворюється на тулубі, але може виникнути на будь-якій ділянці тіла, включаючи долоні та стопи. Висип при сифілісі зазвичай не викликає свербежу і може супроводжуватися бородавкоподібними виразками в роті або на геніталіях. Хворі також відзначають збільшення лімфовузлів, підвищення температури тіла, болючість у горлі, зміну голосу, запах поту, випадіння волосся і брів, м’язові болі. Ці прояви проходять самостійно через кілька тижнів. Можливе також періодичне виникнення та зникнення симптомів протягом року.

Прихований сифіліс. Без повноцінного лікування хвороба перетікає в латентну стадію. Первинні та вторинні ознаки при цьому відсутні, проте бактерії залишаються в організмі. Такий стан може тривати роками, перш ніж перейде у третинну стадію.

Третинний сифіліс. Приблизно у 15–30% людей із нелікованим захворюванням виникають ускладнення. Розвиток цієї стадії можливий через кілька років чи десятиліть після початкової інфекції. Наслідки третинного сифілісу включають ураження нервової системи, головного мозку, очей, серця, судин, м’язової, кісткової та хрящової тканини.

На кожній зі стадій інфекція здатна поширюватися на нервову систему та викликати ураження ЦНС та головного мозку — нейросифіліс.

Читайте також: Сифіліс

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама