Як солодке впливає на роботу головного мозку

Як солодке впливає на роботу головного мозку

Вчені Інституту імені Макса Планка (Німеччина) та Єльського університету (США) вирішили відповісти на запитання, чому тим, хто худнє, так складно відмовитися від цукерок та інших солодощів.

Вони провели дослідження, під час якого всіх учасників поділили на дві групи. Протягом двох місяців усі добровольці отримували пудинг: учасникам першої групи давали пудинг, багатий на жир і цукор, а учасникам другої — пудинг з меншим вмістом жиру та цукру. У всіх респондентів до та після закінчення експерименту виміряли активність мозку.

Виявилося, що реакція мозку на продукти з високим вмістом жиру та цукру була сильнішою в учасників першої групи, ніж другої. Вчені пояснюють це тим, що солодощі стимулюють вироблення дофаміну — гормону, який відповідає за мотивацію та винагороду.

Дослідження показало, що мозок може перебудовуватися під впливом споживання певних продуктів. Це пов’язано з активацією дофамінергічної системи, коли організм починає сприймати деякі продукти як заохочення, що робить їх привабливішими для споживання.

Фахівці вважають, що такі зміни у мозку можуть бути довгостроковими. Це пояснює, чому багатьом, хто худне, важко дотримуватися дієти, яка передбачає відмову від солодких продуктів. Однак знання того, як мозок реагує на певні продукти, може допомогти у розробці більш цілеспрямованих підходів до зміни харчових звичок.

Реклама
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Фарширований перець при панкреатиті
Роль фаршированого перцю в збалансованому харчуван...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама