Як спати, щоб обличчя виглядало молодшим

Дата створення: 15 Липня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Як спати, щоб обличчя виглядало молодшим

Вчені розповіли, як відпочивати, щоб не з’явилися зайві зморшки

За законами гравітації

Дослідники довели, що відсутність компресії під час сну є єдиним ефективним способом запобігти швидкій появі зморшок. І для цього радять спати на спині.

— Стислі, зсувні та натяжні сили викликають спотворення обличчя в положеннях сну на боці чи животі. Однак єдиними зовнішніми силами, що діють на обличчя у положенні на спині, є гравітаційні сили, — нагадує керівник дослідження, пластичний хірург медичного центру Southern Hills Гезель Ансон на сторінках «Журналу естетичної хірургії».

Необхідно пам’ятати, що сон на спині погіршує симптоми деяких захворювань, таких як апное та гастроезофагеальний рефлюкс. Тому таким хворим краще спати на боці, використовуючи подушку для запобігання деформації обличчя.

Фактори в’янення

Фахівці зазначають, що проблема зморшок сну не торкається молодих людей, у яких шкіра еластично та легко відновлюється після пробудження. З віком шкіра втрачає колаген, еластину, воду, що призводить до її в’янення. Також зменшується кількість змін становища тіла вночі (з 27 до 16). А це означає, що час, проведений в одному положенні, збільшується в міру того, як ми стаємо старшими. Більшість сплять в основному на боці (65% часу сну), рідше — на спині (30%) та зовсім мало  — на животі (5%).

Зморшки мрії проти мімічних зморшків

Зморшки після сну відрізняються від мімічних за розташуванням, природою освіти та розташуванням. Вони виникають у результаті зовнішніх сил (а не скорочень підшкірних м’язів, як у разі мімічних зморшків), у місцях закінчення зв’язок, що підтримують м’язи (а не в місці скорочення м’язів) і, що найбільш помітно, вони перпендикулярні мімічним зморшкам. Тому їм допомагають різні методи лікування.

Читайте також: Помідор допоможе довше зберегти молоду шкіру

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама