Як стрес позначається на стані шкіри

Дата створення: 26 Липня 2022
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Як стрес позначається на стані шкіри

Зменшити його допоможуть йога, дихальна гімнастика, акупунктура і навіть бойові мистецтва

Стрес змушує швидше старіти

Шкіра є найбільшим органом тіла. Його стан залежить, зокрема, від цього, що відбувається в організмі, і навіть від психічного самопочуття.

— Наш мозок і шкіра тісно пов’язані та спілкуються один з одним. Це означає, що коли ми відчуваємо хронічний стрес, шкіра стає його мішенню. Вона стає сприйнятливою до сверблячки, запалення, роздратування та інфекції, — пояснює член Американської академії дерматології (AAD), лікар Кіра Барр, цитує портал Gazeta.pl.

Фахівці вважають стрес «пусковим гачком» для таких дерматологічних захворювань, як псоріаз та екзема. Він впливає на стан шкіри ще багатьма іншими засобами. Наприклад, підвищене вироблення поту і шкірного сала погано позначається на акне, яке стає ще сприйнятливішим до бактеріальних суперінфекцій.

Стрес змушує шкіру старіти швидше. Фахівці пояснюють, що гормони стресу руйнують колаген та еластин у шкірі та заважають процесу омолодження.

Вдихніть глибше

Уміння протистояти стресу дозволяє значно покращити стан дерми. Так, використання практик «тіло-розум» допомагає впоратися зі стресом і, відповідно, зменшити шкірні прояви. Такі техніки включають медитацію, йогу, дихальну гімнастику, акупунктуру і навіть бойові мистецтва.

Медитація — це спосіб очистити та заспокоїти розум. Вона дозволяє знизити кров’яний тиск та зменшити симптоми тривоги та депресії. Йога поєднує у собі фізичні пози, дихальні техніки та медитацію. Це сприяє розслабленню та душевній рівновазі, покращує сон.

У боротьбі зі стресом корисно займатися бойовими мистецтвами, а також акупунктурою. Також можна використовувати роботу з диханням чи візуалізацію. Цей метод включає уяву образів чи символів, які допомагають мислити позитивно. Американські дерматологи наголошують, що боротьба зі стресом має бути одним із пунктів догляду за шкірою.

Читайте також: Як спати, щоб обличчя виглядало молодшим

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама