Як тривалість сну впливає на розвиток діабету та ожиріння

Дата створення: 05 Липня 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Як тривалість сну впливає на розвиток діабету та ожиріння

Фахівці пояснюють, скільки має тривати нічний відпочинок, щоб уникнути серцево-судинних захворювань

Американська кардіологічна асоціація включила час сну до контрольного списку здоров’я «Life’s Essential 8», який містить вісім ключових областей для визначення серцево-судинного здоров’я людини. За словами головного лікаря Едуардо Санчеса, наукові результати останнього десятиліття показали, що сон відіграє важливу роль у здоров’ї серця. Люди, які не висипаються, більш схильні до розвитку таких захворювань, як ожиріння, гіпертонія та діабет. Який час потрібен для сну?

— Дорослі мають спати від сьомої до дев’ятої години щоночі, — каже фахівець з інтенсивної терапії легень та сну, професор Університету Південної Каліфорнії (США) Радж Дасгупта, пише Poradnik Zdrowie.

Він наголошує, що сон має бути безперервним. Все через те, що є кілька фаз сну. Якщо людина не здатна спати всі ці стадії, вона не може відпочити.

— Людина проходить через кілька циклів сну, що складаються з нешвидких та повільних. Так, у третій, повільной, стадії людина входить у глибокий сон, який регенерує тіло як розумово, так і фізично, — пояснює фахівець.

Пробудження під час сну заважає перейти до глибших стадій, що може призвести до підвищення артеріального тиску і рівня цукру в крові. У цьому випадку підвищується ризик розвитку цукрового діабету та ожиріння, що сприяє зниженню здоров’я серця та збільшує ризик розвитку серцевої недостатності.

Читайте також: Сон допомагає позбутися тривог і хвилювань

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама