

Австралійські вчені вважають, що він може принести користь здоров’ю
Як отримати серотонін та вітамін D
Співробітники з Університету Едіт Коуен (Австралія) вважають, що туризм може принести пацієнтам не меншу допомогу, ніж музична чи арттерапія. Такого висновку вони дійшли, ґрунтуючись на огляді спеціальної літератури.
— Музична терапія, фізичні вправи, когнітивна стимуляція, терапія спогадів, сенсорна стимуляція, адаптація до їжі та навколишнього середовища пацієнта — все це є ефективним при лікуванні деменції. І все це можна отримати під час відпустки, — пояснив керівник дослідження, доктор Цзюнь Вень, пише Poradnik Zdrowie.
На думку експерта, перебування у невідомому раніше середовищі та здобуття нового досвіду може забезпечити когнітивну та сенсорну стимуляцію.
— Фізичні вправи пов’язані із психічним добробутом. А подорожі часто пов’язані з підвищеною фізичною активністю, як ходьба, — зазначив доктор Вень.
Також, на його думку, зустрічі з багатьма людьми під час трапез позитивно впливають на харчову поведінку пацієнтів із деменцією.
Подорож — це не лише зміна оточення. Знаходження на відкритому повітрі в русі дає вищу дозу серотоніну та отримання вітаміну D від сонця. Усе це позитивно впливає на стан здоров’я хворого.
Приємні ліки
Аналіз показав, що туризм покращує як фізичне, так і психічне здоров’я. Тепер, коли пандемія COVID-19 припинилася, саме час вийти у світ.
Д-р Вень сподівається, що подальші дослідження допоможуть зрозуміти, як туризм може покращити життя людей з іншими захворюваннями, такими як депресія.
Читайте також: Літні люди, які сплять вдень, схильні до деменції