Як вакцини від COVID-19 впливають на менструальний цикл жінок

Дата створення: 03 Жовтня 2022
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Як вакцини від COVID-19 впливають на менструальний цикл жінок

Американські вчені з 1 жовтня 2020 року по 7 листопада 2021 року за допомогою програми Natural Cycles проаналізували дані 20 000 жінок із різних країн Європи, а також із США та Канади. Фахівці хотіли визначити, чи вакцинація проти SARS-CoV-2 може вплинути на тривалість менструального циклу

Зміни були тимчасовими

Як виявилося, близько 15 000 учасниць отримали вакцину Pfizer/BioNTech, решта — вакцини від таких компаній, як Johnson & Johnson, Moderna або AstraZeneca.

Для вакцинованих пацієнток дослідники розглянули три менструальні цикли до прийняття вакцини та один після її прийняття. Приблизно у 5000 нещеплених жінок було проаналізовано від чотирьох до шести циклів за період часу. Загалом було вивчено 250 000 менструальних циклів.

Згідно з дослідженнями, після першої та другої дози будь-якої вакцини від COVID-19 у жінок менструальний цикл починався в середньому на один день пізніше. Однак ці зміни були тимчасовими та наступного місячного циклу нормалізувалися. У жінок, які були вакциновані протягом одного місячного циклу, менструація відбувалася із затримкою менш як чотири дні.

При цьому вчені зазначили, що менструальний цикл збільшився на понад вісім днів у багатьох жінок. 13,5% з них було вакциновано і 5% — ні, а тривалість кровотеч була приблизно однакова.

Відповідь імунітету на вакцинацію

Автори дослідження не включили до дослідження жінок, які приймають замісну гормональну терапію, а також не враховували інфекції, які могли вплинути на порушення менструального циклу.

— Зміни менструального циклу після вакцинації проти COVID-19 здаються невеликими, тимчасовими за своїм характером та в межах норми,— каже директор Національного інституту дитячого здоров’я та розвитку людини (США) доктор Діана Б’янки, цитує CNN.

На думку репродуктивного ендокринолога з Університету Еморі Дженніфер Каввасс, виникнення після вакцинації побічних явищ (головний біль, лихоманка або затримка циклу) свідчить лише про те, що деякі жінки чутливіші до змін, які відбуваються в імунній системі.

— Значні зміни в інтервалах менструального циклу навряд чи стануть результатом вакцинації проти COVID-19, — додає експерт.

Останні результати дослідників узгоджуються з попередніми спостереженнями, які показали, що зміни у менструальному циклі після введення вакцини проти COVID-19 є природною реакцією організму, який розвиває імунну відповідь після вакцинації. Такі розлади мають тимчасовий характер.

Результати дослідження були опубліковані у журналі BMJ Medicine.

Читайте також: Менструальні зміни після вакцинації проти Covid-19

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама