Як вчасно розпізнати рак щитоподібної залози

Як вчасно розпізнати рак щитоподібної залози

Ці невеликі грудочки на  щитоподібний залозі іноді можна виявити при пальпації, але найчастіше під час ультразвукового обстеження (УЗД). Наскільки вони небезпечні?

Вузли щитоподібної залози — це тверді або заповнені рідиною ураження — можуть бути поодинокими або множинними. Переважна більшість випадків (90%) вони доброякісні. Рідше (менш як 5%) — злоякісні.

Найчастіше вузли не турбують. Але якщо пухлина розростається, можуть виникнути такі симптоми, як труднощі з ковтанням, біль у шиї з іррадіацією у вуха, захриплість та ін.

Як не проґавити дорогоцінний час та вчасно розпізнати пухлину? Допоможе діагностика. Якщо результат ультразвукового дослідження незрозумілий, лікар призначить тонкоголкову біопсію (FNAB) щитоподібної  залози. Також доведеться здати аналізи для перевірки рівня гормонів, в основному тиреотропіну (ТТГ), а в разі потреби, FT4 та FT3. І в залежності від результатів і буде підібрано лікування.

Існує чимало повір’їв, пов’язаних із лікуванням збільшення зобу. Нібито допомагають волоські горіхи та рицинова олія, якщо їм періодично змащувати їм шию. На жаль, ці твердження не відповідають дійсно. І все тому, що причини виникнення вузлів бувають різними.

Аденома щитоподібної залози, легка гіпертрофія типової тканини, не є небезпечною, але може призвести до стискання тканини або гіпертиреозу.

Кіста щитоподібної залози — простір, заповнений рідиною,— як правило, не є злоякісною, але в поодиноких випадках містять ракові клітини.

Багатовузловий зоб, найчастіше, спричинений дефіцитом йоду.

Запальне ураження щитоподібної залози найчастіше виникає при хронічному аутоімунному тиреоїдиті та часто супроводжується гіпотиреозом.

Рак — злоякісне новоутворення — з’являється в результаті генетичної схильності або попереднього опромінення області шиї.

Вузлик йодної недостатності нині зустрічається рідко.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама