

Судинна деменція є другим найпоширенішим типом деменції після хвороби Альцгеймера. Підраховано, що 20–30% пацієнтів страждають на неї
Судинна деменція: проблеми кровообігу
Судинну деменцію викликає пошкодження кровоносних судин у головному мозку. В результаті затикання дрібних кровоносних судин, кров не досягає деяких ділянок мозку, що призводить до загибелі нервових клітин.
Це може статися, коли артерії, які живлять мозок, затикаються атеросклеротичними бляшками або аневризмою та кровоточать у навколишні тканини.
Деменція також може розвинутись внаслідок мікроінсультів, які не дають видимих симптомів і зазвичай залишаються непоміченими. Однак згодом їх ефекти накопичуються. Адже мікроінсульти спричиняють пошкодження кори головного мозку, що призводить до погіршення когнітивних функцій.
Причинами деменції можуть стати:
Симптоми деменції виникають одразу після сильного інсульту. Згідно зі статистикою, у третини хворих, які перенесли інсульт, протягом пів року розвивається деменція. Судинна деменція може бути спадковою, якщо у сім’ї були випадки серцево-судинних захворювань.
Хвороба Альцгеймера: нервові клітини гинуть
За хвороби Альцгеймера мозок скорочується відносно повільно, оскільки окремі клітини вмирають. Симптоми проявляються поступово. При судинній деменції кровоносні судини блокуються. Хворий може тривалий час перебувати у стабільному стані, який може раптово погіршитись через чергову емболію.
Ці відмінності найкраще проілюстровані з прикладу. Коли пацієнт із хворобою Альцгеймера дивиться фільм, його мозок не може «записати його», і наступного разу під час перегляду людина не згадає картини. Однак за судинної деменції пацієнт також може не знати, що він уже дивився цей фільм, але в інший час згадає його.
Судинна деменція супроводжується високою мінливістю настрою та поведінки. При хворобі Альцгеймера немає таких раптових змін, якщо не з’являється інша форма деменції.
Читайте також: Хвороба Альцгеймера є проявом деменції