Як випита чашка кави впливає на інтенсивність покупок

Дата створення: 17 Червня 2022
Дата оновлення: 11 Квітня 2023
Як випита чашка кави впливає на інтенсивність покупок

Вчені з Університету Південної Флориди (США) радять перед відвідуванням магазину відмовитись від ароматного напою

Потужний стимулятор

Дослідники провели експеримент у роздрібних магазинах, які дедалі частіше поряд із їхніми входами розмішають кав’ярні. Виявилося, що покупці, які випили чашку безплатної кави з кофеїном перед відвідуванням магазинів, витрачали на 50% більше коштів і купили майже на 30% більше товарів, ніж ті, хто пив каву без кофеїну чи воду.

— Кофеїн як потужний стимулятор призводить до вироблення гормону дофаміну в мозку, що визиває порушення. Це посилює імпульсивність та знижує самоконтроль. В результаті людина купує більше, ніж планувала, — пояснив керівник дослідження, професор маркетингу Діпаян Бісвас, пише Science Daily.

Краще відмовитись

Для проведення експериментів вчені встановили еспресо-машини біля входів магазинів товарів для дому у Франції та універмагів в Іспанії. При вході понад 300 покупцям було запропоновано безплатну чашку кави: близько половини відвідувачів отримали каву, яка містила близько 100 мг кофеїну, а решта — без кофеїну чи води. Після відвідування магазинів вчені попросили всіх учасників єксперементу показати свої квитанції. Виявилося, ті, хто пили каву з кофеїном, витратили більше грошей і здійснили покупок, ніж ті, хто пив каву без кофеїну чи води.

Дослідники виявили, що кофеїн також вплинув на вибір покупок. Так, респонденти першої групи надали більше переваг несуттєвим товарам, таким як ароматичним свічкам. А другий — вибрали утилітарні покупки, такі як кухонне приладдя та кошики для зберігання.

— У той час, як помірна кількість споживання кофеїну позитивно впливає на здоров’я, вона може мати непередбачувані наслідки під час покупок. Тому перед відвідуванням магазинів від нього краще відмовитись, — зазначив Діпаян Бісвас.

Результати дослідження опублікував Journal of Marketing (Журнал маркетингу).

Читайте також: Кава знижує ризик деменції у жінок похилого віку: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама