Як за допомогою чашки кави зменшити кількість покупок на 30%

Як за допомогою чашки кави зменшити кількість покупок на 30%

Як відомо, цей популярний напій є чудовим стимулятором. Він не тільки підвищує енергійність та концентрацію уваги, але може і вплинути на наше рішення придбати більше речей.

Потужний стимулятор

Вчені з Університету Південної Флориди (США) провели експеримент у роздрібних магазинах, поряд із входами яких розмішають кав’ярні. Виявилося, що покупці, які випили чашку безплатної кави з кофеїном перед відвідуванням магазинів, витрачали на 50% більше коштів і купили майже на 30% більше товарів, ніж ті, хто пив каву без кофеїну чи воду.

— Кофеїн як потужний стимулятор призводить до вироблення гормону дофаміну в мозку, що призводить до порушення. Це посилює імпульсивність та знижує самоконтроль. В результаті людина купує більше, ніж планувала, — пояснив керівник дослідження, професор маркетингу Діпаян Бісвас, пише Science Daily.

Краще відмовитись

Для проведення експериментів вчені встановили еспресо-машини біля входів магазинів товарів для дому у Франції та універмагів в Іспанії. При вході понад 300 покупцям було запропоновано безплатну чашку кави: близько половини відвідувачі отримали каву, яка містила близько 100 мг кофеїну, а решта — каву без кофеїну чи води. Після відвідування магазинів вчені попросили всіх учасників показати свої квитанції. Виявилося, ті, хто пили каву з кофеїном, витратили більше грошей і здійснили покупок, ніж ті, хто пив каву без кофеїну чи води.

Дослідники виявили, що кофеїн також вплинув на вибір покупок. Так, респонденти першої групи надали більше переваг несуттєвим товарам, таким як ароматичним свічкам. А другий — вибрали утилітарні покупки: кухонне приладдя та кошики для зберігання.

— У той час, як помірна кількість споживання кофеїну позитивно впливає на здоров’я, вона може мати непередбачувані наслідки під час покупок. Тому перед відвідуванням магазинів від нього краще відмовитись, — зазначив Діпаян Бісвас.

Результати дослідження опублікував Journal of Marketing («Журнал маркетингу»).

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама