Як за допомогою харчування знизити рівень холестерину в крові

Как с помощью питания снизить уровень холестерина в крови

Холестерин міститься в мембранах клітин і необхідний для їхнього відновлення. Проте концентрація холестерину у крові не повинна перевищувати 5,5 ммоль/л. Інакше це загрожує розвитком серцево-судинних захворювань, таких як атеросклероз. Щоб знизити рівень холестерину в крові, лікарі рекомендують приймати статини. Однак зміни в харчуванні дозволяють розв’язати цю проблему.

Вчені проаналізували 30 досліджень за участю 2372 учасників. Відповідно до них, перехід на веганську або вегетаріанську дієту полегшує зниження рівня холестерину.

Учасники досліджень були випадково розподілені на кілька груп: одні дотримувалися вегетаріанської дієти, інші — веганської дієти, а треті продовжували їсти м’ясо та молочні продукти. Тривалість обраної дієти варіювалася від десяти днів до п’яти років. 

Дослідники виявили, що у людей, які дотримувались рослинної дієти, рівень холестерину був на 7% нижчим, ніж на початку дослідження. Також спостерігалося зниження рівня ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), або «поганого» холестерину, на 10% і аполіпопротеїну B, або носія «поганого» холестерину, — на 14%.

— Ми спостерігали значні позитивні ефекти як вегетаріанської, так і веганської дієти як у людей з нормальною вагою, так і з ожирінням, — зазначила керівник дослідження, професор Рут Фрікке-Шмідт, пише Gazeta.pl.

Експерт стверджує, що «рослинні дієти є ключовими інструментами зниження розвитку серцево-судинних захворювань». На її думку, слід дотримуватися дієти, яка містить більше овочів та фруктів, і пити більше чистої води.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама