Як за одну хвилину оцінити стан серця

Дата створення: 07 Липня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Як за одну хвилину оцінити стан серця

Іспанські кардіологи розробили простий тест

Вгору сходами

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності. Щороку від них гинуть понад 17 млн людей. І ця сумна тенденція продовжує зростати.

Про те, що про серце слід постійно дбати, знають усі. Але багато хто роблять це пізно, коли хвороба вже розвинулася. Адже перевірити працездатність «полум’яного двигуна» не так вже й важко. Достатньо виконати простий тест, розроблений іспанськими кардіологами з університетської лікарні у Ла-Коруньї (Іспанія). Згідно з ним, необхідно піднятися сходами на четвертий поверх. Якщо підйом склав 1,5 хвилини, значить серце в порядку. Якщо більше, слід звернутися до лікаря, твердять фахівці.

Вони досліджували 165 пацієнтів з підозрою на ішемічну хворобу серця або з діагностованою хворобою коронарної артерії. Учасники експерименту повідомили про різні симптоми, включаючи біль у грудях та задишку під час фізичних навантажень. Під час тренувань їм поступово збільшували навантаження. Потім перед добровольцями було поставлене завдання: піднятися 60 сходами на четвертий поверх. Весь цей час дослідники стежили за станом пацієнтів за допомогою спеціальних препаратів, так званих метаболічних точок MET.

Як розрахувати високий ризик

Люди, яким знадобилося 90 секунд або більше, щоб піднятися на четвертий поверх, згідно з тестами, набрали менш ніж 8 балів. Це, на думку дослідників, вказує на високий ризик від хворого серця, який передбачає 2–4% випадку смертності на рік або летальність на 30% протягом 10 років.

Крім того, під час вправ експерти оцінили стан серця кожного учасника за допомогою візуальних досліджень. І виявили, що у 58% пацієнтів, яким знадобилося 1,5 хвилини або довше, щоб піднятися 60 ступенями, серцева функція була порушена.

Проблеми із серцем було виявлено у 32% учасників, які піднялися на четвертий поверх менше, ніж за 90 секунд.

Результати їх дослідження були представлені під час одного з конгресів Європейського товариства кардіологів — EACVI Best of Imaging 2020.

Читайте також: Серцево-судинна допомога людям похилого віку

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама