Як за станом очей діагностувати цукровий діабет ІІ типу

Як за станом очей діагностувати цукровий діабет ІІ типу

У США у 2014 році, завдяки дослідженням очного дна, було діагностовано близько 250 000 таких хворих. Регресивний вплив діабету на судини очей призводить до діабетичної ретинопатії, яка у перші 20 років захворювання виникає майже у всіх хворих на цукровий діабет І типу та у 60% хворих на цукровий діабет ІІ  типу. На ранній стадії, коли він ще не виявляє симптомів, відомих самими пацієнтами, його також можна виявити при огляді очного дна. Розповідаємо про найчастіші ускладнення.

1. Кровотеча в оці

Хворі на цукровий діабет часто скаржаться на появу темних плям у полі зору, які через деякий час зникають. Це — крововилив у склоподібне тіло ока. Зазвичай воно розсмоктується за кілька тижнів, але цей симптом не можна ігнорувати. Якщо розвинеться дифузний набряк сітківки або в оці великий крововилив, це загрожує втратою зору.

2. Короткозорість або далекозорість

Часто першим симптомом діабету є тимчасове коливання дефектів зору (рефракції), викликане коливанням рівня глюкози в крові. Його підвищення викликає короткозорість, зниження — далекозорість. Досвідчений офтальмолог відразу зрозуміє, що має справу з хворим на діабет.

3. Рецидивні інфекції

Ще одним раннім очним симптомом цукрового діабету можуть стати рецидивні халязіони та ячмінь, а також хронічне бактеріальне запалення країв повік. Бактеріальний кон’юнктивіт, що рецидивує,  також має викликати занепокоєння. Ці нездужання можуть бути сигналом гіперглікемії, тобто підвищеного рівня цукру в крові, що є чудовою їжею для бактерій.

4. Погіршення зору у сутінках

Порушення сутінкового зору може бути ще одним симптомом діабету, що розвивається. Це пов’язано з діабетичною деградацією іннервації м’язів, відповідальних за розширення зіниці. Це ускладнює адаптацію до слабкого освітлення та, отже, погіршує зір після настання темряви.

5. Синдром сухого ока

Нарешті пацієнти з діабетом часто страждають від тяжкого синдрому сухого ока, який пов’язаний із зниженням утворення слізної плівки.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама