Як за станом пальців діагностувати цукровий діабет

Дата створення: 24 Жовтня 2022
Дата оновлення: 12 Квітня 2023
Як за станом пальців діагностувати цукровий діабет

Шведські вчені виявили, що так звані заблоковані пальці можуть вказувати на високий рівень цукру в крові

Чому пальці постійно зігнуті

Стан, коли один або кілька пальців постійно зігнуті та їх важко випрямити, називають заблокованим. Часто до цього симптому схильний великий палець руки, який нерідко називають «спусковим», оскільки він приймає положення подібне до того, коли перед пострілом палець ставлять на гачок.

Неможливість випрямити пальці пояснюється потовщенням сухожиль, які відповідають за рухливість. Це ускладнює виконання різних видів діяльності. До того ж нерідко викликає біль, що є показником для операції.

Часткова нерухомість пальців має різні причини. Згідно з дослідженням шведських учених, підвищений рівень цукру в крові є однією з причин нерухомості пальців. На думку керівника дослідження, доктора Маттіаса Рідберга, від таких тригерних пальців страждають хворі на цукровий діабет, як І типу, так і ІІ типу. При цьому близько 20% з них потребують операції.

Небезпечна ознака

Фахівці проаналізували бази даних охорони здоров’я. І з’ясували, що такі тригерні пальці вражають загалом до 1,5% населення та 15% хворих на цукровий діабет, переважно І типу. При цьому пацієнти, у яких погано контролюється цукровий діабет, у п’ять разів частіше схильні до нерухомості пальців.

— Такий стан пальців може бути пов’язаний з діабетичним ушкодженням нервів, а також з нервовим тиском та потовщенням сполучної тканини руки, — пояснює професор хірургії університету Лунда Ларс Б. Далін, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Незважаючи на те, що такі пальці характерні насамперед у пацієнтів із цукровим діабетом І типу, вони можуть бути запобіжною ознакою для людей, у яких цукровий діабет ІІ типу ще не виявлено, попереджають лікарі.

Читайте також: Діабет 2-го типу та ризик нефропатії (порушенням роботи нирок): що потрібно враховувати

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама