Як застуда впливає на рівень цукру в крові

Як застуда впливає на рівень цукру в крові

Якщо у вас цукровий діабет, то застуда чи грип вимагають особливої уваги. Адже ці захворювання негативно впливають на рівень цукру в крові, внаслідок чого можуть виникнути такі небезпечні ускладнення, як кетоацидоз

У всьому винні гормони

На рівень цукру в крові впливають багато факторів, особливо дієта, фізична активність та стрес. Концентрація глюкози завжди підвищується після їди, потім знижується. У хворих на цукровий діабет зберігається надлишок глюкози в крові, що називається гіперглікемією. Крім того, гострі інфекції, такі як застуда та грип, можуть утруднити контроль рівня цукру.

Застуда чи грип можуть підвищити рівень глюкози у крові. Це пов’язано з тим, що будь-яке гостре чи важке захворювання є своєрідним стресом для організму. Відбуваються зміни у секреції гормонів. Кортизол та адреналін, які виробляються організмом під час захворювання, послаблюють інсулін, завданням якого є зниження глюкози у крові шляхом транспортування її до клітин. У здорових людей підвищений рівень глюкози врівноважується підвищеним виробленням інсуліну, тоді як у хворих на цукровий діабет порушується процес метаболізму глюкози, внаслідок чого її надлишок залишається в кровотоку.

Крім того, приймання деяких ліків, таких як стероїдів, може спричинити підвищення рівня цукру, навіть за суворої дієти.

Якщо у вас не діагностовано цукровий діабет та є підвищений рівень цукру в крові після застуди, слід звернутися до лікаря для проведення обстеження. Згідно зі статистикою, понад 30% людей не знають, що мають цукровий діабет, що ускладнює його лікування.

Що робити, якщо високий цукор

  • Припиніть прийняття протидіабетичних препаратів під час застуди. Проконсультуйтеся з лікарем.
  • Перевіряйте рівень цукру в крові частіше, ніж зазвичай, кожні 4 години, навіть уночі. Симптоми захворювання можуть маскувати сигнали аномальної глікемії.
  • Застуда може погіршити апетит і спрагу. Їжте потроху, але частіше. Багато пийте води.
  • Остерігайтеся популярних засобів від застуди. Крім стероїдів, підвищити рівень цукру в крові можуть нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), такі як аспірин та ібупрофен. Також краще відмовитися від сиропів проти кашлю — вони містять цукор.
  • Будьте уважні! Постійний аномальний рівень глюкози при діабеті може спричинити серйозні ускладнення, такі як кетоацидоз, діабетична кома, пошкодження нервів або ниркова недостатність. Контролюючи стан здоров’я, їх можна запобігти.

Читайте також: Медитація краще, ніж ліки, що допомагає знизити рівень цукру в крові

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Гастрит
Що таке гастритКласифікаціяВиди інфекційного гастр...
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Реклама
Експерти сказали, який риб'ячий жир корисний для здоров'я мозку
Риб'ячий жир є цінним джерелом незамінних жирних к...
Вчені пояснили, чому потрібно мити м'ясо
Інфекції сечовивідних шляхів (МП) виникають, коли ...
Реклама