Як зменшити прояв психічних розладів при захворюванні на щитоподібну залозу

Як зменшити прояв психічних розладів при захворюванні на щитоподібну залозу

Тиреоїдит Хашимото викликаний аномальним рівнем гормонів щитоподібної залози. Як правило, причина цього — порушення гіпоталамо-гіпофізарно-тиреоїдної осі. Оскільки це зменшує вироблення серотоніну і норадреналіну, то підвищує ризик розвитку депресії та інших психічних розладів.

Психічні симптоми хвороби Хашимото часто передують виникненню класичних симптомів гіпотиреозу, таких як депресія, сонливість, дратівливість, порушення сну, соціальна ізоляція, галюцинації.

Люди з хворобою Хашимото мають настільки тяжкі психіатричні симптоми, що їм помилково діагностують параноїдальну шизофренію, психотичну депресію чи біполярний розлад. Тому слід здавати аналізи на гормони щитоподібної залози.

Хвороба Хашимото підвищує ризик розвитку депресії у 3,5 раза, а тривожних розладів — удвічі. При цьому лікування щитоподібної залози дозволяє зменшити ці симптоми.

Лікування гіпотиреозу має супроводжуватися правильним способом життя. Також важливо правильно підібрати дієту при хворобі Хашимото. Втома й апатія, що випробовуються при гіпотиреозі, можуть бути пов’язані як з уповільненням метаболізму, так і з коливаннями рівня глюкози в організмі, тому важливо контролювати кількість простих вуглеводів, що споживаються.

Хороший і простий спосіб покращити настрій —  займатися спортом. Під час фізичних навантажень підвищується продуктивність серотоніну, так званого гормону щастя. Він заспокоює нерви, чинить антидепресивну дію, регулює роботу травної системи та артеріальний тиск, мінімізує проблеми зі сном.

Сон також є важливим чинником, який впливає на самопочуття. Нестача сну викликає втому та перепади настрою. Тому люди з хворобою Хашимото мають спати від шостої до восьмої години на добу.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама