Як знизити рівень цукру в крові: поради від дієтолога

Дата створення: 19 Квітня 2023
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Як знизити рівень цукру в крові: поради від дієтолога

Зменшення споживання цукру та вуглеводів є важливим, але впоратися з діабетом не так просто, як виключити певні продукти зі свого раціону

Лорі Чонг, зареєстрований дієтолог у Медичному центрі Університету Огайо Стейт Векснер, дала кілька порад щодо контролю ваги та рівня цукру в крові. Вони не виключають медикаментозну терапію, але значно покращать результати лікування.

Сконцентруйтеся на продуктах, що містять багато клітковини

Споживання продуктів, багатих на клітковину, допоможе відчувати себе ситим і задоволеним, що запобігає переїданню. Намагайтеся отримувати щонайменше 25 грамів клітковини на день. Основні джерела волокон: цільні зерна, фрукти, овочі та бобові культури.

Споживайте білкові продукти з низьким вмістом жирів

Білок є важливим поживним елементом для контролю ваги та рівня цукру в крові. Вибирайте харчові джерела білка з низьким вмістом жирів, такі як курка, риба, індик, тофу та бобові культури.

Обмежуйте споживання рафінованих вуглеводів

Рафіновані вуглеводи, такі як білі хліб, макарони та цукор, можуть призводити до різких коливань рівня цукру в крові. Натомість вибирайте цільні зерна, хліб, пасту з твердих сортів пшениці та крупи. Також обмежуйте споживання солодощів та напоїв з вмістом цукру.

Контролюйте розмір порцій

Надмірна кількість навіть здорових продуктів може призводити до набору ваги. Використовуйте мірні стакани або кухонні ваги для контролю розміру порцій і намагайтеся їсти повільно та уважно, щоб уникнути переїдання.

Пийте достатньо води

Вживання достатню кількість води допоможе відчувати себе ситим і задоволеним, що запобігає переїданню. Намагайтеся випивати щонайменше вісім склянок води на день і уникайте напоїв з вмістом цукру та алкоголю.

Регулярно займайтеся фізичними вправами

Фізичні вправи допомагають втратити вагу та покращити контроль рівня цукру в крові. Мінімум 150 хвилин фізичних вправ помірної інтенсивності на тиждень, таких як швидка хода або їзда на велосипеді, буде достатньо.

Достатньо спіть

Нестача сну може порушувати синтез гормонів, що контролюють голод і ситість. А це призводить до переїдання. Намагайтеся спати принаймні сім годин вночі й створіть стабільний режим сну.

Слідуючи цим порадам, ви зможете контролювати свою вагу й рівень цукру в крові та покращити своє загальне здоров’я. Також важливо звернутися до свого лікаря перед внесенням значних змін у своє харчування або режим фізичних вправ.

Читайте також: Діабетикам можна вживати мандарини: фахівці діабетичної асоціації

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама