Як зріст впливає на ризик розвитку серцевих та онкологічних захворювань: дослідження

Як зріст впливає на ризик розвитку серцевих та онкологічних захворювань: дослідження

Американські вчені вважають, що підвищення зростання пов’язане із розвитком 120 небезпечних захворювань. А кожні 6,5 см зростання підвищують ймовірність смертності від онкологічних захворювань.

Чим небезпечне високе зростання

Експерти проаналізували медичні та генетичні дані 300 127 ветеранів. І дійшли висновку, що багато проблем зі здоров’ям корелюють зі зростанням. Так, його збільшення знижувало ризик розвитку гіпертонії та ішемічної хвороби серця. Однак при цьому підвищувався ризик появи фібриляції передсердь та захворювань вен, утворення тромбів, периферичної невропатії.

Це підтверджує попереднє дослідження, згідно з яким у високих людей спостерігається погіршення нервової провідності та частіші проблеми з нервами.

Також виявилося, що високі люди часто схильні до целюліту, шкірних виразок і остеомієліту. Виявили, що високі жінки частіше страждають від бронхіальної астми.

Чим вище зростання, тим більший ризик

Раніше дослідники з Університету Пенсільванії вже говорили про те, що високі люди мають вищий ризик розвитку фібриляції передсердь. Вони зазначали, що кожні 2,5 см зростання збільшувало ризик ймовірність цього захворювання на 3%.

Проте експерти Тюбінгенського університету (Німеччина) виявили, що вищі люди рідше вмирають від серцево-судинних захворювань та діабету. Але мають підвищений ризик смертності від раку.

— Епідеміологічні дані показують, що на кожні додаткові 6,5 см ризик смерті від серцево-судинних захворювань знижується на 6%, а ризик смерті від раку збільшується на 4%, — каже професор Маттіас Б. Шульце, цитує портал Medonet.

Яке зростання оптимальне

Експерти Університету Чженьчжоу (Китай) проаналізували аналогічні дослідження за участю 3 млн осіб, з яких 1, 5 померли. Вони відзначили взаємозв’язок між смертністю та зростанням. Для чоловіків ризик був найнижчим при зростанні 174 см, а для жінок — 158 см. Чим більше відхилення від цих значень, як у більшу, так і в меншу сторону, тим вищий ризик смерті. Так, у низьких чоловіків, зростом 147 см, ризик передчасної смертності підвищувався на 47% у порівнянні з тими чоловіками, у яких зростання було 174 см. А жінки зростом 158 см мали на 33% менше шансів померти, ніж найнижчі жінки (137) см).

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама