Як зупинити передчасне старіння

ЕЯк зупинити передчасне старіння

Передчасне старіння може бути спричинене різними факторами: генетикою, впливом навколишнього середовища, неправильним способом життя, стресами. Це не означає, що організм чи його органи перестають бути функціональними. Але це збільшує ризик розвитку різних захворювань, у тому числі серцевих та онкологічних.

Чому з роками йде здоров’я

— Вікові зміни в імунній системі відіграють вирішальну роль у погіршенні здоров’я, — сказав провідний автор дослідження Ерік Клопак, цитує Science Daily.

Як пояснив експерт, у міру старіння імунна система різко слабшає. З віком імунний профіль людини знижується. Він включає занадто багато зношених лейкоцитів, що циркулюють у крові, та дуже мало — свіжих лейкоцитів. Все це підвищує ризик розвитку серцево-судинних, інфекційних та онкологічних захворювань. Але як пояснити, що люди одного й того ж віку почуваються по-різному?

Секрет молодості

Вчені з Університету Південної Каліфорнії (USC) вирішили виявити зв’язок між постійним впливом стресу, що призводить до погіршення здоров’я та зниженням імунітету. Вони проаналізували медичні карти літніх американців. А також ознайомилися з відповідями з національної вибірки з 5744 осіб старше 50 років. Анкетування проводилося для оцінки стресових життєвих подій на самопочуття респондентів, після чого всі взяли аналізи крові.

Як і очікувалося, люди з високими показниками стресу мали старіші імунні профілі та високий відсоток зношених білих кров’яних клітин у крові. При цьому спостерігався високий вміст Т-клітин — критичного компонента імунітету. Т-клітини дозрівають у залозі, яка називається тимусом та знаходиться біля серця. З віком тканина в тимусі стискається та замінюється жировою тканиною, що призводить до зниження виробництва імунних клітин. При цьому процес прискорюється неправильним способом життя, поганим харчуванням та відсутністю фізичних навантажень.

— Це означає, що люди, які відчувають більше стресу, зазвичай мають гірше харчуються і менше займаються спортом. Це пояснює, чому у них відбувається прискорене імунне старіння, — наголосив Ерік Клопак.

Поліпшення дієти та фізичної поведінки у людей похилого віку може допомогти компенсувати імунне старіння, пов’язане зі стресом.

Як зміцнити імунітет у зрілому віці

  • Правильне та збалансоване харчування може забезпечити організм необхідними макро- та мікроелементами, які підтримують здоров’я імунної системи. Рекомендується вживати більше фруктів, овочів, зернових продуктів, білка та здорових жирів.
  • Регулярна фізична активність покращить кровообіг та загальний фізичний стан. Навіть помірні фізичні навантаження, такі як ходьба або заняття йогою, можуть бути корисними.
  • Ефективне керування стресом може знизити негативний вплив стресу на імунну систему. Техніки релаксації, медитація та соціальна підтримка допоможуть у цьому.
  • Прагніть регулярного сну і спробуйте забезпечити достатню кількість годин сну для вашого віку.
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама