Які ризики несе коронавірус для дітей, хворих на онкозахворювання

Які ризики несе коронавірус для дітей, хворих на онкозахворювання

Відповідь на це хвилююче для багатьох батьків таких дітей питання шукали вчені в ході дослідження під назвою «Глобальні характеристики та наслідки інфекції SARS-CoV-2 у дітей та підлітків з онкологічними захворюваннями (GRCCC): когортне дослідження», результати якого були опубліковані в авторитетному медичному журналі The Lancet.

Чому це актуально сьогодні?

Автори відзначають, що попередні дослідження показали, що діти та підлітки з COVID-19 зазвичай мають легку форму захворювання. Однак діти та підлітки, хворі на рак, можуть мати тяжке захворювання при зараженні респіраторними вірусами. У цьому дослідженні вчені прагнули зрозуміти клінічний перебіг та наслідки інфекції SARS-CoV-2 у дітей та підлітків з онкологічними захворюваннями.

Дослідження

Автори провели когортне дослідження з даними зі 131 медичних установ у 45 країнах світу. Вчені створили Глобальний регістр COVID-19 дитячому раку для збору знеособлених даних, що належать до лабораторно підтверджених інфекцій SARS-CoV-2 у дітей та підлітків до 19 років з онкологічними захворюваннями або перенесли трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин.

Були зібрані дані щодо демографії, онкологічного діагнозу, клінічного перебігу та деталей лікування раку. Основними наслідками були тяжкість захворювання та зміна протиракової терапії. Автори звертають увагу, що на сьогоднішній день реєстр залишається відкритим для збору даних.

Висновки

1500 пацієнтів було включено до дослідження в період з 15 квітня 2020 р. до 1 лютого 2021 р. З них 1319 пацієнтів пройшли повне 30-денне спостереження.

259 (19,9%) з 1301 пацієнта мали важку або критичну інфекцію, а 50 (лише 3,8%) з 1319 померли через причини, пов’язані з інфекцією COVID-19.

Модифікації протипухлинної терапії відбулися у 609 (55,8%) із 1092 пацієнтів, які отримували активне онкологічне лікування.

Багатопараметричний аналіз виявив кілька факторів, пов’язаних з тяжким чи критичним захворюванням:

  • абсолютна кількість лімфоцитів 300 або менше клітин на мм3,
  • абсолютна кількість нейтрофілів 500 або менше клітин на мм3.

Підсумок

За підсумками дослідження автори зазначили, що у цій глобальній когорті дітей та підлітків, хворих на рак та COVID-19, важкі та критичні захворювання зустрічалися в однієї п’ятої пацієнтів, а кількість смертей припадала на більш високу частку, ніж повідомляється у літературі щодо загальної педіатричної популяції.

Крім того, вчені виявили, що змінні, пов’язані з модифікацією лікування, не були такими ж, як змінні, пов’язані з більшою тяжкістю захворювання. Ці дані можуть послужити основою для посібників з клінічної практики та підвищити обізнаність у всьому світі про те, що діти та підлітки, хворі на рак, наражаються на високий ризик розвитку тяжкого захворювання COVID-19.

Які протиракові ліки онкологи з 82 країн вважають важливими, можна прочитати тут.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама