Який рівень антитіл зберігається через пів року після вакцинації

Який рівень антитіл зберігається через пів року після вакцинації

Відповідь на це питання шукали вчені в дослідженні під назвою «Динаміка відповіді антитіл на вакцину BNT162b2 через шість місяців: поздовжнє проспективне дослідження».

Чому це актуально?

Питання ефективності вакцинації від коронавірусу і того, як довго зберігається ефективність від застосування вакцини більш ніж актуальне в сьогоднішніх умовах. Вакцини з мРНК SARS-CoV-2 довели свою високу ефективність, однак існують обмежені дані про тривалість імунних відповідей.

Дослідження

Автори вивчили відповіді антитіл і Т-клітин пам’яті після введення двох доз вакцини BNT162b2 у 122 добровольців у віці до 6 місяців і зіставили результати з віком і побічними ефектами.

Результати

Автори виявили стійку антитільну відповідь на білок Spike після другої дози. Однак рівні антитіл знизилися через 12 тижнів і 6 місяців після вакцинації, що вказує на ослаблення імунної відповіді з плином часу.

Через 6 місяців після другої дози рівні антитіл до Spike були аналогічні рівням у людей, вакцинованих однієї дозою, або у видужуючих людей.

Відразу після вакцинації антитіла ефективно блокували зв’язування рецептора ACE2 з білком SARS-CoV-2 Spike, але через три місяці цей показник знизився.

87% людей розвинули спайк-специфічні Т-клітинні відповіді пам’яті, які були нижче у людей з підвищеним вмістом імуно-старіючих клітин CD8 + TEMRA. Вчені виявили, що реакція антитіл негативно корелює з віком і позитивно з загальною кількістю побічних ефектів вакцинації.

Ефективність вакцин проти Covid-19 проти варіанту штаму Delta: подробиці тут.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама