Який тип кави підвищує ризик серцевого нападу

Дата створення: 22 Серпня 2022
Дата оновлення: 10 Квітня 2023
Який тип кави підвищує ризик серцевого нападу

Згідно з дослідженням норвезьких учених, любителі еспресо більш схильні до розвитку інсульту через підвищений рівень холестерину в крові

Норвезькі фахівці вивчили, як тип кави впливає на рівень холестерину. Накопичення цієї сполуки у крові призводить до утворення бляшок, що підвищує ризик серцевих нападів та інсультів.

Експерти опитали понад 20 000 осіб про те, скільки кави вони п’ють і якій воліють, а потім проаналізували їхній рівень холестерину в крові.

Вони поділили всіх респондентів на кілька груп: в одній були добровольці, які ніколи не пили кави; у другій — ті, хто волів одну-дві чашки кави на день; у третій — ті, хто випивав три-п’ять чашок кави щодня; у четвертій — ті, хто пив понад п’яти чашок кави на день. Також враховувався сорт кави (фільтрована, розчинна або обсмажена), а також зварена в кавоварці, або еспресо.

Вчені виявили, що жінки випивали в середньому менш як чотири чашки кави на день, тоді як чоловіки пили в середньому п’ять. Також вдалося встановити, що еспресо підвищує рівень холестерину в крові на 0,16 ммоль на літр для чоловіків і на 0,09 ммоль на літр для жінок, тоді як розчинна кава — на 0,08 і 0,1 ммоль на літр (для чоловіків та жінок відповідно). З усіх сортів найбільш міцною виявилася кава, зварена в плунжерній машині: вона викликає підвищення холестерину на 0,25 і 0,18 ммоль на літр (для чоловіків і жінок відповідно).

Ці дані вказують на те, що еспресо з усіх типів кави набільше підвищує рівень холестерину в крові.

Читайте також: Кава знижує ризик деменції у жінок похилого віку: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама