Якого харчування слід дотримуватися, коли кір у дитини

Дата створення: 24 Травня 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Якого харчування слід дотримуватися, коли кір у дитини

Давайте бульйони, молоко, яйця

Кір: ускладнення диктують дієту

Кір — це вірусне захворювання, яке небезпечне ускладненнями. Залежно від тяжкості кору необхідно враховувати харчування для дитини. Так, лихоманка та діарея у нього може призвести до відсутності апетиту. Слід також пам’ятати, як кір впливає організм. Адже це захворювання викликає зміни у тканині кишківника та імунної функції. Це призводить до того, що малюк під час хвороби втрачає білок, необхідний імунітету. Як і чим нагодувати дитину, якщо вона не хоче їсти?

  • Приготуйте яловичий або кістковий бульйон. Вони містять електроліти, які сприяють обміну речовин та підтримують належний рівень води у тканинах.

Давайте електролітні напої та будь-які багаті білком продукти. Якщо у дитини з’явилася нестерпність лактози, що часто відбувається при корі, перейдіть на інші джерела білка, такі як яйце, м’ясо, курка, бобові. Малюк, залежно від віку, повинен з’їдати на день 30–60 грамів білка.

Кір: небезпека недостатньої ваги

Під час хвороби дитина може схуднути. Слідкуйте за тим, щоб це не сталося різко. Адже в такому разі хвороба може затягнутися, а ризик появи ускладнення збільшиться.

Кір на обличчі: блідість і блиск в очах

Рівень заліза у крові дитини має бути нормальним. Про його дефіцит свідчать блідість, блиск в очах. А також втома, депресія чи перепади настрою, поганий сон. Щоб цього не сталося, давайте малюкові продукти, багаті на залізо. Це — морепродукти, м’ясо та печінка, бобові, шоколад.

Вітаміни А та С захищають від вірусу кору. Ними багаті риб’ячий жир, незбиране молоко або вершкове масло, морква, болгарський перець, шпинат.

Цинк допомагає організму боротися з бактеріями та вірусами. Введіть у раціон продукти, багаті на них. Серед них: горіхове масло, гарбуз, насіння соняшника, свинина, баранина, яловичина, гриби, бобові.

Читайте також: Кір

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама