Яким чаєм треба промивати очі при кон’юнктивіті

Яким чаєм треба промивати очі при кон'юнктивіті

Запалення поверхневих тканин ока, або кон’юнктивіт, — неприємний у всіх відносинах стан, який з’являється найчастіше внаслідок зниження місцевого імунітету. Розрізняють вірусний та бактеріальний кон’юнктивіт. Перший із них не вимагає спеціального лікування.

— Давно доведено, що специфічна противірусна терапія існує саме для специфічних вірусів. Наприклад, для вірусів СНІДу чи простого герпесу є специфічне лікування. А противірусного лікування для респіраторного захворювання немає, як і за аденовірусного кон’юнктивіту, — розповідає офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук Сергій Лупир.

І радить дотримуватись симптоматичного лікування. Тобто використовувати зволожувальні краплі, які промивають поверхню ока, очищають її від продуктів запалення, і цим допомагають організму впоратися з вірусною інфекцією.

— Також можна промивати очі фізрозчином, або будь-якими антисептиками, які є вдома, навіть звичайним випитим чаєм. Що означає випитим? Ви заварили чорний чай, попили його з медком та лимоном, підвищили свій імунітет, а потім другою заваркою можна промити око. Це просто промивання, не специфічне лікування. Ми промиваємо очну порожнину від продуктів запалення. Плюс це ще дає легкий дублячий ефект, — ділиться Сергій Анатолійович.

Чому треба промивати очі випитим чаєм? Щоб вони не пожовкли. Інакше кон’юнктивіт буде вилікувано, але зміниться колір очей. І тоді доведеться звертатися до терапевта з помилковим діагнозом гепатиту.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама