Японські вчені довели користь пробіжки для роботи мозку

Японські вчені довели користь пробіжки для роботи мозку

Біг – простий і доступний вид фізичної активності, який не вимагає великих витрат часу і грошей. Крім того, навіть короткочасна пробіжка може мати значний вплив на організм. Вона не лише зміцнює м’язи тіла, але й поліпшує функції мозку. Вчені з Університету Цукуба досліджували вплив 10-хвилинного тренування на біговій доріжці на настрій та мозкову діяльність, зокрема на розвиток пам’яті, концентрацію уваги та здатність до планування.

Для проведення експерименту вчені використали тест Струпа, в якому колір слова не збігався з написаною назвою кольору. Учасників дослідження просили якнайшвидше називати колір літер, і фахівці одночасно відстежували активність їхнього мозку, використовуючи ближню інфрачервону спектроскопію. Потім отримані дані порівнювали з результатами тесту Струпа у стані спокою.

Результати показали, що після бігового тренування настрій у респондентів покращився порівняно зі станом до тренування. Також було виявлено збільшення сигналів мозку у двосторонній префронтальній корі, відповідальній за мислення та оцінку навколишнього середовища. Учасники тесту Струпа, які займалися на біговій доріжці, проходили його швидше, ніж ті, хто не займався фізичною активністю. Це свідчить про те, що навіть короткий біг може позитивно впливати на здоров’я.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама