Йогурт з бактеріями BB-12 покращує роботу кишківника після антибіотикотерапії: вчені

Дата створення: 07 Грудня 2021
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Йогурт з бактеріями BB-12 покращує роботу кишківника після антибіотикотерапії: вчені

Вчені провели дослідження, щоб виявити такі види продуктів, які без прийому лікарських засобів, зможуть допомогти відновити мікрофлору кишечника після прийому антибіотика та знизити ризик виникнення діареї, спричиненої прийомом антибіотика. Результати дослідження були опубліковані у журналі Nutrients.

Чому це актуально?

Вчені звертають увагу на те, що приблизно у кожної п’ятої людини, яка приймає антибіотики, розвивається діарея, пов’язана з антибіотиками (AAD), тому що ліки порушують здоровий мікробіом кишечника. Дослідники вирішили з’ясувати, чи може пробіотичний штам Bifidobacterium animalis підвид lactis BB-12 (BB-12), що міститься в йогурті, захищати від діареї, викликаної антибіотиком?

Дослідження

Щоб запобігти діареї, спричиненій прийомом антибіотиків (ААД) та покращити переносимість побічних ефектів, пов’язаних з антибіотиками, дослідники розглядали пробіотики у вигляді йогурту як спосібу зменшити цей дискомфорт.
У дослідженні 42 учасники пройшли семиденний курс антибіотиків разом із пробіотичним йогуртом з додаванням BB-12, тоді як 20 іншим участникам дали плацебо. Потім дослідники виміряли зміни у рівнях коротколанцюгових жирних кислот (SCFA), які виробляються здоровими кишковими бактеріями.

Результати

Результати показали, що учасники, які їли йогурт із BB-12, мали більш стабільний мікробіом кишківника та рівні SCFA, ніж група плацебо. Це означає, що пробіотики, які приймаються з антибіотиками, можуть допомогти скоротити діарею, викликану прийомом антибіотиків та недотриманням режиму прийому антибіотиків. Вчені зробили висновок, що йогурт може захистити наш кишківник, доки ми приймаємо антибіотики. Адже йогурт, багатий на пробіотики, може допомогти захистити від деяких шкідливих побічних ефектів на флору кишківника, які виникають при використанні антибіотиків.

«МП» також писала, що збільшення споживання кальцію та білка за рахунок молочних продуктів на 33% знижує ризик переломів.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама