

Потрібний документ випише домашній лікар.
Коли ліки не лікують, а калічать
Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) б’є на сполох: всі використовувані сьогодні антибіотики мають побічні ефекти, починаючи від розладу шлунково-кишкового тракту та закінчуючи алергією.
Часто багато хто призначає собі їх сам, адже купити антибіотики в Україні зовсім неважко: вони знаходяться у відкритому продажу. Хоча у європейських країнах такі препарати вже давно продаються за рецептом. І використовувати їх необхідно, враховуючи рекомендації лікаря. Інакше може виробитися антибіотикорезистентність, коли організм стає стійким до антибіотиків і не може протистояти інфекціям, що атакують організм, що може призвести до сумних наслідків.
– Для боротьби з такою глобальною проблемою, як антибіотикорезистентність, з 1 квітня 2022 року антибіотики відпускатимуться лише за електронним рецептом, – наголосив в інтерв’ю «Укрінформу» перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.
Все під контролем
– Для отримання рецепту необхідно буде звернутися до свого сімейного лікаря. Він випише рецепт в електронній системі охорони здоров’я. Після цього пацієнт отримає код, який має показати в аптеці. Фармацевт зможе увійти до вищевказаної системи та звірити цей код із призначенням лікаря, – пояснив механізм придбання антибіотиків чиновник.
За його словами, до кінця 2022-го всі рецептурні препарати будуть відпускатися лише за електронними рецептами. Олександр Комаріда переконаний, що перехід на них не викликає труднощів: такі рецепти добре зарекомендували себе в рамках урядової програми «Доступні ліки». А ось ера паперових йде назавжди.