З 1 квітня антибіотики продаватимуть за електронними рецептами

Дата створення: 14 Грудня 2021
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
З 1 квітня антибіотики продаватимуть за електронними рецептами

Потрібний документ випише домашній лікар.

Коли ліки не лікують, а калічать

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) б’є на сполох: всі використовувані сьогодні антибіотики мають побічні ефекти, починаючи від розладу шлунково-кишкового тракту та закінчуючи алергією.

Часто багато хто призначає собі їх сам, адже купити антибіотики в Україні зовсім неважко: вони знаходяться у відкритому продажу. Хоча у європейських країнах такі препарати вже давно продаються за рецептом. І використовувати їх необхідно, враховуючи рекомендації лікаря. Інакше може виробитися антибіотикорезистентність, коли організм стає стійким до антибіотиків і не може протистояти інфекціям, що атакують організм, що може призвести до сумних наслідків.

– Для боротьби з такою глобальною проблемою, як антибіотикорезистентність, з 1 квітня 2022 року антибіотики відпускатимуться лише за електронним рецептом, – наголосив в інтерв’ю «Укрінформу» перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

Все під контролем

– Для отримання рецепту необхідно буде звернутися до свого сімейного лікаря. Він випише рецепт в електронній системі охорони здоров’я. Після цього пацієнт отримає код, який має показати в аптеці. Фармацевт зможе увійти до вищевказаної системи та звірити цей код із призначенням лікаря, – пояснив механізм придбання антибіотиків чиновник.

За його словами, до кінця 2022-го всі рецептурні препарати будуть відпускатися лише за електронними рецептами. Олександр Комаріда переконаний, що перехід на них не викликає труднощів: такі рецепти добре зарекомендували себе в рамках урядової програми «Доступні ліки». А ось ера паперових йде назавжди.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама