З березня 2022 р. для рецептурних препаратів в Україні буде діяти електронний рецепт

Дата створення: 31 Серпня 2021
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
З березня 2022 р. для рецептурних препаратів в Україні буде діяти електронний рецепт

Як поінформував Михайло Радуцький, народний депутат СН, глава парламентського комітету з питань здоров’я нації, в Україні вже з початком весни 2022 р. почне працювати е-рецепт для видачі рецептурних препаратів пацієнтам.

Цінною перевагою запровадження е-рецепта стане те, що пацієнт зможе отримувати рецептурні препарати в аптеках по всій території України. Головна умова, щоб аптека мала договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

М. Радуцький вважає, що як тільки е-рецепт запрацює, неконтрольовані продажі лікарських засобів, в тому числі антибіотиків, будуть припинені.

Він зокрема уточнив, що ще три тижні тому ініціював, щоб комітет з питань здоров’я нації розглянув це питання. За словами М. Радуцький є чітка домовленість з керівництвом Міністерства охорони здоров’я, Нацслужби здоров’я і Госекспертним центром відносно дотримання графіку реалізації цього завдання.

Зокрема, з вересня 2021 р. заплановано проведення тендеру на розробку програмного забезпечення (ПО) для впровадження е-рецепта в електронну систему охорони здоров’я. Далі, вже з початком 2022 р., Міністерством охорони здоров’я буде проводитися навчання лікарів і фармацевтів по використанню даної системи на практиці. При цьому «е-рецепт для препаратів інсуліну почне працювати з жовтня, а для всіх рецептурних препаратів – з березня 2022 року», – уточнив М. Радуцький у своєму повідомленні в ФБ.

Радуцький також зазначив, що як тільки система почне працювати, лікар зможе реєструвати всі дані про призначений ним препараті в електронній системі. Пацієнту у вигляді СМС на телефон прийде спеціальний код. Цей код пацієнт повинен буде показати в аптеці для видачі йому препарату. Фармацевт зможе перевірити в системі необхідну інформацію та видати потрібний лікарський засіб. При цьому інформація про те, хто призначив даний препарат і хто його продав пацієнтові буде зберігатиметься у системі.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама