З’явилася можливість створення вакцини проти різних коронавірусів

З'явилася можливість створення вакцини проти різних коронавірусів

Таку вакцину від Covid-19 можна буде називати вакциною третього покоління, оскільки її ефективність буде полягати у впливі на різні коронавіруси. Можливість створення вакцини стала потенційно можливою завдяки тому, що Сінгапурські вчені після вакцинації від COVID-19 виявили антитіла, ефективні проти кількох варіантів SARS-CoV-2.

Зокрема як інформує Newz Medical, вчені з Медичної школи Duke-NUS і Національного центру інфекційних захворювань (NCID) виявили, що в людей як одужали після SARS 2003 р. та були вакциновані мРНК-вакциною Pfizer-BioNTech, вироблялись сильні функціональні антитіла, здатні нейтралізувати не тільки всі відомі SARS-CoV. -2 варіанти, але також і інші коронавіруси тварин, які потенційно можуть викликати інфекцію у людини. Це відкриття було опубліковане в Медичному журналі Нової Англії.

Вчені хотіли проаналізувати можливість індукції нейтралізуючих антитіл до пансарбековірусу. Щоб зрозуміти, чи виробляються антитіла, які можуть блокувати взаємодію людського ACE2-вірусу і захищати не тільки від усіх відомих і невідомих видів SARS-CoV-2, а й від майбутніх сарбековірусів.

Автори дослідження проаналізували вісім чоловік, які одужали від SARS-CoV-1 під час епідемій SARS 2003 р., а також десять здорових людей і десять людей, що одужали після COVID-19. Вчені зіставили імунну відповідь трьох груп до і після вакцинації вакциною проти SARS-CoV-2.

Вчені хотіли визначити, чи можуть нейтралізуючі антитіла, що були вироблені після вакцинації SARS, знищити віруси SARS-CoV-1 і SARS-CoV-2, а також інші сарбековіруси, включаючи сарбековіруси, які були виявлені у кажанів та панголінів.

«Після отримання двох доз мРНК вакцини всі учасники дослідження показали високі рівні нейтралізують антитіл проти SARS-CoV-1 і SARS-CoV-2 », – сказав д-р Ванні Чіа, науковий співробітник програми Duke-NUS EID і співавтор цього дослідження. «Що найбільш важливо, вони є єдиною групою з широким спектром нейтралізують антитіл проти десяти сарбековірусов, які були обрані для дослідження».

Автори дослідження вважають, що отримані результати дозволять створити вакцини нового покоління, які не тільки зможуть контролювати поточну пандемію COVID-19, але і запобігти або знизити ймовірність потенційно можливих пандемій в майбутньому, викликаних родинними вірусами.

Раніше на цю тему також повідомлялося…

Як інформувала «МП», вчені також планують поєднати вакцини від грипу і Сovid-19. Головний виконавчий директор VMIC Метью Дюшарс повідомив, що вчені вже працюють над створенням об’єднаного уколу, адже спільна вакцинація від коронавірусу та грипу допоможе захистити більшу частину світового населення світу від різних вірусів, поінформувало видання Dailymail.

Цікаво відзначити, що ще в червні 2021 р. видання Sciencedirect опублікувало результати дослідження на тему: «Вплив вакцини проти грипу на рівень і тяжкість зараження COVID-19». Згідно з результатами дослідження, шанси на позитивний тест COVID-19 знизилися у пацієнтів, які отримали вакцину проти грипу, в порівнянні з тими, хто її не отримав – на 24%.

Також стало відомо, що ВООЗ створює нову групу для з’ясування походження коронавируса. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) прийняла рішення про створення нової робочої групи експертів, яка буде досліджувати причини появи коронавірусу. Назва цієї групи – «Міжнародна наукова консультативна група за походженням нових патогенів» (SAGO), як відзначають експерти, говорить про те, що пошук причин – не політика і не пошук винних. З причини активної мутації вірусу, фахівці ВООЗ хотіли б розібратися в цілому, якими можуть бути фактори і причини появи патогенних вірусів і прогнозувати появу нових патогенів, щоб розуміти цей процес, а значить його контролювати.

ВООЗ дуже комплексно і глибоко підходить до цього питання, привносячи науку, здоров’я і благополуччя людей на землі вище політичних і національних інтересів. «Оголосивши відкритий конкурс на висунення кандидатур в SAGO, організація створює прозору основу для нової науково-консультативної групи, в роботі якої, як ми очікуємо, візьмуть участь усі держави-члени», – інформують у ВООЗ.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама