За допомогою кремнію та скла можна підвищити ефективність ЕКЗ: вчені

Дата створення: 10 Лютого 2023
Дата оновлення: 12 Квітня 2023
За допомогою кремнію та скла можна підвищити ефективність ЕКЗ: вчені

На думку іранських учених, такий простий метод допомагає визначити природну поведінку сперматозоїдів та відокремити здорові клітини від неактивних, не пошкоджуючи їх при цьому

Виділення найбільш активної сперми зі зразка для використання в заплідненні важливе для екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Але сучасні методи клінічного поділу з використанням центрифуг можуть зашкодити ніжним клітинам. Фактично показник успіху цих допоміжних репродуктивних технологій зазвичай становить 30–40% за цикл лікування.

Вчені з Університету Тарбіат Модарес у Тегерані (Іран) створили простий інструмент, який дозволяє вибрати найкращу сперму для запліднення. Він використовує природні характеристики сперматозоїдів: коли немає потоку рідини, сперматозоїди рухаються по колу, але коли є потік, вони пливуть у певному напрямку.

Автор дослідження Алі Хейдарі розробив пристрій із кремнію, приклеєного до скла. У нього за допомогою шприца вводиться зразок сперми, створюючи напрямок потоку. Схема складається із чотирьох каналів, діаметром всього 90 мікрометрів (мкм). Кожен із каналів містить перешкоди, які змушують активні сперматозоїди переорієнтуватися, пливучи до прилеглих резервуарів. Звідти їх можна аспірувати. Мертві клітини не можуть досягти резервуарів, вони вимиваються і проходять через пристрій.

Експерти також виявили, що тільки найшвидші сперматозоїди можуть бути виділені шляхом збільшення швидкості потоку. Розроблений метод є дуже делікатним, природним та простим у використанні. Звичайно, необхідно буде оцінити його на практиці, щоб переконатися, що відбір сперматозоїдів, зроблений за допомогою цього інструменту, дійсно збільшує ефективність ЕКЗ.

Дослідження опубліковано в журналі Scientific Reports («Наукові звіти»).

Читайте також: Сексуальна активність чоловіків знижує ризик простати на 33%

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама