За допомогою застосунку можна буде діагностувати інсульт: вчені

За допомогою застосунку можна буде діагностувати інсульт: вчені

Ішемічний інсульт у всьому світі є однією з основних причин смерті та інвалідності. Щоб зменшити ускладнення після нього, необхідно швидко зреагувати. Не виключено, що незабаром у цьому допоможе спеціальний додаток.

Вчені опитали 240 пацієнтів про симптоми інсульту протягом 72 годин після їх виникнення. За допомогою смартфонів вони створювали записи, що ілюструють характерні ознаки інсульту: дисбаланс, зміни мови, асиметрію обличчя.

Завдяки машинному навчанню лікарі розпізнали асиметрію. Своєю чергою, ослаблення важелів було розпізнано стандартними 3D-акселерометром, гіроскопом та магнітометром смартфона. Для діагностики змін у мові використовувалися крейдяні коефіцієнти. Це типовий метод розпізнавання звуків. Він переводить звукові хвилі зображення і порівнює нормальні та нечіткі мовні патерни.

Додаток було протестовано та перевірено за допомогою звітів неврологів та сканування мозку. Перші тести показали, що він досить чутливий, щоб виявити інсульт у більшості випадків.

— Нові технології машинного навчання допоможуть більшій кількості пацієнтів виявляти симптоми інсульту за його виникнення. Швидка та точна оцінка симптомів необхідна для того, щоб люди з інсультом вижили та швидше реабілітувалися. Ми сподіваємося, що впровадження цієї програми змінить життя та догляд за пацієнтом, який переніс інсульт, — зазначив невролог Каліфорнійського університету Радослав Райчев, повідомляє Radio ZET.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама