За підробку Covid-сертифікату — штраф або вісім років ув’язнення

Дата створення: 06 Жовтня 2021
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
За підробку Covid-сертифікату — штраф або вісім років ув'язнення

В Україні почали серйозно боротися з підробленими Covid-сертифікатами. І для цього у правоохоронних органів є всі можливості, адже МОЗ активно проводить процес вакцинації в Україні, а інформація про всіх, хто пройшов вакцинацію фіксується.

Як зазначив начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександр Гринчак, їх відомство має всі можливості для відстеження видачі підроблених Covid-сертифікатів і буде активно з цим боротися. За його словами, тільки за офіційною інформацією, підроблені документи в Україні вже отримали 1750 людей.

За словами Александра Гринчака, на ринку підроблених Covid-сертифікатів дуже багато шахраїв, які беруть гроші за допомогу з підготовкою документів, а потім зникають. Він зазначив, що правоохоронні органи вже заблокували 83 ресурси, які пропонують таку незаконну послугу, як видача підроблених Covid-сертифікатів. Олександр Гринчак запевнив, що покарання нестимуть не лише ті, хто пропонує підроблені Covid-сертифікатів і ті, хто на це погоджується.

У поліції уточнили, за підроблений Covid-сертифікат просять від 2 до 15 тис. грн., а ПЛР-тест на ринку підроблених документів коштує від 200 до 700 грн. Олександр Гринчак повідомив, що за підробні документи передбачена серйозна кримінальна відповідальність – 8 років позбавлення волі.

«МП» писала, що Covid-сертифікат можна легко роздрукувати: як це зробити – читайте тут.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама