Заборона продажу ліків дітям: Президент підписав закон

Дата створення: 01 Вересня 2021
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
Заборона продажу ліків дітям: Президент підписав закон

Як повідомили в прес-службі Президента Україні 6 серпня 2021 р., Володимир Зеленський підписав Закон України № 1668-IX «Про внесення зміни до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів особам, які не досягли чотирнадцяти років (малолітнім особам)». Нагадаємо, що закон було ухвалено Верховною Радою 15 липня цього року. Закон набуде чинності з дня наступного за днем офіційного опублікування.

Згідно повідомлення, прийнятий Закон допоможе унеможливити доступ дітей до ліків, що продаються в аптеках, і таким чином не допустити можливі нещасні випадки. Оскільки на сьогоднішній день, навіть преперати, що повинні продаватись тільки за рецептом, не рідко можна купити без нього.

Згідно прийнятого Закону, забороняється реалізація ліків особам, які не досягли 14-річного віку. (Закон поширує свою дію і на продажі ліків через інтернет, а також доставку ліків).

Згідно вимог документу, у випадках коли продавець ліків, або людина що їх доставляє має сумніви щодо точного віку покупця, вони повинні вимагати пред’явлення паспорту громадянина України або іншого документа, що підтверджує його вік. У випадку відмови показати документ, продажа ліків цій особі забороняється. 

Актуальність прийняття документу.

Як відмічають фахівці, прийняття цього документу було очікуваним та є надзвичайно важливим. Одним із факторів, які сприяли пришвидшенню процесу підготовки документу стали непоодинокі випадки отруєнь дітей на початку року. Зокрема, перший такий випадок стався 16 лютого 2021 р. в м. Боярка, Київської області, де дві учениці 7-го класу, за прикладом ролику у тік-ток, самостійно купили в аптеці препарат дротаверин та випили 40 таблеток. Для одної з дівчаток такий експеримент закінчився смертю.

Тоді у відділі комунікації Київської поліції проінформували, «що оскільки препарат є аналогом препарату «НО-ШПА» і відпускається без рецепту, слідчі невідкладно направили листи до Держлікслужби України щодо законності продажу лікарських препаратів дітям та до Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації щодо запобігання таких порушень у майбутньому».

Подібний випадок стався і в Умані Черкаської області, де 17 лютого 2021 р. дві восьмикласниці знову потрапили в лікарню, через отруєння великою кількістю випитого препарату дротаверин.

Завідуючий відділенням інтенсивної терапії гострих інтоксикацій Охматдиту Олександр Урин, проінформував ЗМІ, про те, що щорічно фіксують до 60 випадків подібних дитячих отруєнь.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама